Понеділок, грудня 05, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Проекти

Розвиваємо медіацію


Все популярнішими стають нові підходи до вирішення конфліктів. А медіація - це сучасний механізм мирного вирішення суперечок у найрізноманітніших сферах життя людини, орієнтований на економію часу та грошей сторін. Медіація застосовується будь-де – від сімейних суперечок до значних бізнес-конфліктів. Наш університет, Каразінська школа бізнесу виграла проект Erasmus+ «Медіація: навчання та трансформація суспільства / MEDIATS», донором якого є Європейський Союз. Основна мета проекту MEDIATS – допомогти університетам стати ключовими гравцями у сприянні процесам медіації та об'єктивного вирішення проблем шляхом набуття найкращих європейських практик. Координатором проекту виступає Нідерландська бізнес академія, партнерами проекту є Католицький університет Сан-Антоніо (Іспанія), Університет Туріба (Латвія) три університети з України, а саме Університет КРОК, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, університети Грузії та Азербайджану.

В рамках реалізації проекту викладачі Каразінської школи бізнесу та нашого юридичного факультету пройшли комплексний тренінг з медіації у м. Рига (Латвія) та у м. Мурсія (Іспанія) та отримали європейський сертифікат медіатора, вивчали європейський досвід навчання та роботи медіації в Нідерландах та Іспанії. Проведено декілька публічних заходів для поширення досвіду, надруковано ряд статей. Головне  досягнення проекту -  підготовка магістерської програми «Менеджмент: МЕДІАЦІЯ» на базі Каразінської школи бізнесу. Навчання за програмою розпочнеться вже восени 2020 р. Майбутні фахівці отримають комплексні знання, а головне – навички з медіації, її методів та інструментів, з конфліктології та вирішення суперечок у бізнесі, дізнаються особливості мультикультурної медіації, тощо. Університетська освіта у сфері медіації – значний крок для розвитку медіації в Україні та формування професійної спільноти медіаторів у майбутньому.

Доц. Ю.КВІТКА, менеджер проекту.