Субота, серпня 15, 2020

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

30 років завідування кафедрою


14 листопада виповнився своєрідний ювілей у завідувача кафедри геометрії члена-кореспондента НАНУ, доктор фізмат наук, професора Олександра Андрійовича БОРИСЕНКА: 30 років його праці на посту завідувача кафедри. Уявімо умовний звіт професора з думою про прийдешне.
Кількісно склад кафедри не змінився, але ж якісно колектив повністю оновився. Кафедра серйозно помолодшала. Захистили дисертації нинішні викладачі – О.Л.Ямпольський, О.В.Ликова, Д.І.Власенко, Є.В.Петров, Є.А.Олін. На інших кафедрах успішно працюють наші колишні науковці – В.Т.Лисиця, Н.К.Фарафонова, С.І.Окрут, в інших інституціях – Д.В.Болотов, В.В.Круглов, Ю.А.Ніколаєвський, Л.М.Ушакова та ін.. Вражає різноманітність тематики захищених дисертацій: від геометрії підмноговидів до фінслерової геометрії. А ще – з геометрії розшарованих просторів, геометрії шарувань, селерової геометрії, неголономної геометрії, геометрії просторів Адамара… Олександр Андрійович і сьогодні напружено працює зі студентами, які бажають серйозно займатися геометрією. Наукові статті , виконані на основі курсових робіт третьокурсників К.Драча і М.Голіциної напралені до друку.
Міжнародно визнаний науковий авторитет проф..О.А.Борисенка – його неодноразово запрошували до спільної наукової праці до провідних університетів Європи та Бразилії. За результатами візитів до університету Валенсії (Іспанія) було видано монографію щодо потоків Річі на многовидах. Наукові поїздки Олександра Андрійовича суттєво збагатили кафедральну бібліотеку літературою із сучасної геометрії. Сьогодні тут150 ксерокопій англомовних книг із сучасної геометрії, які побачили світ в останні 20 років. І це надзвичайно цінно.
Він взагалі такий – професор Борисенко: ставить перед собою задачі за межами реального. Дев»ята дитина в сім»ї на Сумщині, батько помер у першокласника Сашка, Олександр Андрійович став членом-кореспондентом НАНУ, провіжним ученим країни. Почавши займатися вело туризмом Олександр Андрійович разом із своїм покійним другом доц.. Г.П.Сердюком проїхали Памір. Створено електронну базу книг та статей, що є на кафедрі. Нещлдавно закінчено ремонт приміщень кафедри геометрії. Докладено чимало зусиль для увічнення пам»яті одного з найпотужніших геометрів минулого століття: до 90-річчя О.В.Погорєлова встановлено барельєф на споруді головного корпусу, відкрито іменну аудиторію (6-49), прочитано цикл лекцій, присвячених видатному математику.
Професор в «курсі» всіх приватних справ своїх співробітників. І Саме завідувач кафедри – перша скрипка у становленні професійно і міжособистісно згуртованого колективу кафедри геометрії. Вітаємо проф..О.А.Борисенка з 30-річним ювілеєм на посту завідувача і бажаємо керівникові попутного вітру.


П. ДОЛЯ, Г. КУРІННИЙ, О. ЛИКОВА, О. ЯМПОЛЬСЬКИЙ та інші співробітники кафедри геометрії.