Понеділок, травня 23, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Сила традицій

 

Я саджаю дерево… Звернення в історію!

ВІД РЕДАКЦІЇ. До дня заснування Каразінського університету, у межах святкування 215-ої річниця альма-матер, студенти, викладачі та співробітники Каразінського університету долучилися до проведення екологічної акції і висадили 215 рослин на різних локаціях міста: вул. Отакара Яроша, 24, вул.; Клочківська, 52 (ботанічний сад), вул. Балакірева, 45; вул. Курчатова, 31. Лише на території ботанічного саду (вул. Отакара Яроша, 24) з'явилися 70 молодих дерев! Дуби і ялиці, сосни і кипариси, модрини, калини, ялинки тощо… Наприкінці заходу всіх учасників частували смачним кулешем та узваром. ЩО МИ ВІДЧУВАЛИ ЦЬОГО ДНЯ, роблячи ВНЕСОК У САМУ ІСТОРІЮ? Наші кореспонденти працювали на всіх ділянках, де трудилася університетська спільнота: Карина ТАРАСЕВИЧ, Карина БОНДАР, Надія ВОЛНА, Юля БРЕЖНЄВА, Аня УДНІКОВА, Даша КОСТЄВА. Їм слово.

215 років славної історії

Академік В. С. БАКІРОВ, ректор університету:

Ця подія підкреслює нашу університетську корпоративну спільність, привертає увагу міста, держави до легендарної історії Каразінського університету і має символічне значення. Ці 215 дерев символізують, по-перше, кількість років, яку прожив університет, — 215 років його історії. По-друге, вони характеризують наше дбайливе ставлення до природи. По-третє, дерева — це саме ЖИТТЯ, а що може бути прекраснішим за життя? Дерева символізують життєдайність, життєздатність УНІВЕРСИТЕТУ. Адже університет — не закінчений проект, він будується, розвивається, зростає, висувається у перші лави в рейтингах держави і світу… І все це разом робимо ми. Я хочу підкреслити, що ми всі разом розбудовуємо наш Харківський університет. А основне — робимо свій внесок у поповнення колекції Ботанічного саду, міста та планети!

Дерева підростатимуть разом з нами

Даніела ДААС, голова студентської ради університету:

— Це круто. Класно, що такі традиції зароджуються в Каразінському університеті. Доки ми молоді, все попереду – і наше зростання. А далі ми підростемо — і дерева підростатимуть разом з нами. І ми прийдемо вже з новим поколінням студентів поливати ці дерева і скажемо: «вітаємо тебе, дубе!», це ми тебе посадили! А ще ми вирішуємо усім університетом проблему екології….


Живий пам’ятник вихованцям Університету

С. С. КУШНАРЬОВ, заступник декана історичного:

— Традиція висаджувати дерева на честь пам’ятних дат та подій – благородна та корисна. Адже дерево, а у нашому випадку це не одна сотня, справжня окраса міста, живий пам’ятник вихованцям Університету. Окрім того, дерево – символ роду, неперервності поколінь. Ми можемо провести паралелі – сягаючи корінням сивої давнини, дерево, як і наш Університет, тягнеться гілками до сонця, слугує джерелом кисню для оточення, захищає своєю кроною від негоди. Сподіваюся, що традиція озеленення міста силами нашої університетської корпорації буде мати продовження».

Наш подарунок планеті

О. О. АЛЬОХІН, директор ботанічного саду:

— Ботанічний сад заснували в 1804 році разом з Харківським університетом. На честь 215-річчя висадили нові дерева. Нещодавно жук-короїд знищив велику кількість садових дерев, тому ми вирішили їх замінити. Будемо разом з каразінцями виховувати нові рослини. Перше знакове дерево – кипарис – посадив ректор Віль Савбанович Бакіров, а потім ми перейшли до ялини чорної, на якій навіть були шишки. Разом зі студентами висадили 71 дерево за адресою: вул. Отакара Яроша, 24. Серед дерев — сосна кримська та сосна звичайна, а також дуби.

Акція об'єднання

Анастасія ГУРКІНА, першокурсниця філологічного факультету:

— Висаджування дерев – це акція об'єднання всіх факультетів в одній великій справі. Ми всі любимо Університет і готові стати одним цілим заради нього. Дерева садила вперше в житті. Перший рік в Каразінському відкриває для мене все нове, незвичайне, цікаве, хочеться бути скрізь і всюди, брати участь в багатьох заходах, але при цьому добре вчитися. Рада, що вступила до Каразінського, тому що такої активності й рівня освіти немає ніде в країні. Я пишаюся тим, що є студенткою Харківського університету.

Алея дубів — це символ життя!

Проф. І. В. БЕЛОЗЬОРОВ, декан медичного факультету:

— Висадка дерев для мене – це символ життя. Сьогодні ми своїми добрими діями продовжуємо життя. Як кажуть, три речі варто зробити в житті: посадити дерево, виростити сина і збудувати дім. Мінімум ми вже виконали – посадили дерево. Каразінський університет своїми вчинками показує, що піклується про природу. Вважаю, що в кожного напрямку є свій символ: у тварин цар звірів – лев, у птахів – орел, а у дерев – дуб. Нехай природа царствує над нашим світом, нехай дарує радість та гарний настрій. Професія медика покликана дарувати людям життя. Тож це не лише символічно для нашого університету, а й для факультету. Я буду особисто поливати дерева, які посадив. Уже навіть запам’ятав їхнє місце розташування.

Відзначаємо славну дату!

Є. А. СТРЕЛЯНА, заступник декана факультету комп’ютерних наук:

Саджаємо, щоб відзначити знаменну дату в історії університету. Ці дерева символізують Університет, нашу історію. Вони — пам’ять прийдешнім поколінням. Ми робимо свій внесок у озеленення нашої планет. Адже дерева — це наші легені.

Зв'язок поколінь

К. І. СВІЧКАР, заступник декана юридичного факультету:

Це дуже символічно, адже дерево  не лише подарунок планеті, а й уособлення продовження життя, символ росту, розквіту й плодючості. Ця акція уособлює спадковість, зв'язок поколінь. Біля Університету вже є кількасотрічні дуби, які передали у спадок нам засновники Каразінського, а тепер у свою чергу ми заповімо своїм нащадкам естафету підтримки нового життя. Східні мудреці стверджують, що кожен, хто висадить дерево, увесь наступний рік буде щасливий.

Велич нашого університету

С. Г. ЯНОВСЬКА, заступник декана факультету психології:

Дуби — символ могутності, символ сили. А те, що ми на день народження альма матер посадили саме це дерево, — це гарно, бо дув живе сотні років! Моя участь у такій знаковій події збережеться в пам’яті назавжди. Вона вказує на велич нашого університету, Пам»ятаєте, саме під дубами сидів Сковорода та вів свої філософські роздуми. Так і покоління майбутніх студентів і викладачів будуть дивитися на ці дуби, і їм теж в голову приходитиме щось цікаве.

Будемо щасливими!

Доц. С. В. ЄЛЬЦОВ, заступник декана хімічного:

Окрім безсумнівної екологічної користі, ця акція показала всіх нас  колективними, єдиним цілим. Захід мені нагадав роки мого навчання і суботники, які, на мою думку, об’єднували студентів у команду. Ось від хімічного факультету на акції біля мене близько 20-ти студентів та два викладачі: ми з Ярославом Валентиновичем КОЛЕСНИКОМ. Висадили десяток дерев в ботанічному саду на вул. Клочківській. Дуже до речі смачна польова каша. А ще студентам сподобалося фотографуватися разом із ректором, це ж така приємна можливість... Взагалі студенти бажають побільше таких акцій, спільної праці.


Користь двобічна

С. М. САМІЛО, заступник декана біологічного факультету:

Акція з висадки дерев безперечно корисна. Така подія для університету – новинка. З огляду на сучасну екологічну ситуацію у світі, це надзвичайно актуально. Хотілось би, щоб дедалі більше знакових заходів відзначалися такими акціями. З нашого факультету в акції взяли участь 11 студентів різних курсів та два викладачі: ми з Олександром Володимировичем НАГЛОВИМ. Висаджували магнолії, барбарис та хвойні, зокрема піхти. Усього висадили близько 10 дерев у ботанічному саду на вул. Клочківській, 52. Цією подією ми висловлюємо матеріальне вираження пошани до університету та рідної землі.

Садили каразінці!

Доц. Д. В. МАНГУШЕВ, заступник декана економічного факультету:

— Дерева – це можливість залишити майбутньому поколінню студентів спогади про ювілей нашого університету. Представники економічного факультету вирішили висадити дуби. Саме ці дерева вирізняються великою тривалістю життя. Могутні велетні будуть ще довго прикрашати місцевість та сприяти покращенню екологічного стану міста. Можливо, через сотні років згадають, що цю алею садили каразінці.

Це велика справа!

Тетяна БАРКОВА, першокурсниця філологічного факультету:

— Для мене ця подія символізує об'єднання всіх студентів заради загального блага, екології планети, зокрема нашого міста. Це велика справа, яку ми можемо зробити тільки разом, об'єднавши зусилля.

Щастя!

О. О. БІЛЬОВСЬКА, заступник декана факультету МЕВ та ТБ:

Нашому колективу пощастило посадити дивовижні магнолії. Особисто для мене участь у цій акції – приємна та символічна подія, бо дерево це символ розвитку, єдності та дружби.

Не втомлююсь радіти…

Проф. І. О. ГІРКА, в. о. директора ННІ "Фізико-технічний факультет":

Я з задоволенням працюю в своєму садочку, бо розумію, як воно відбувається. Я не втомлююсь радіти та дивуватися диву дивному: як із насіння народжується квітка, кущ чи дерево. Каразінський університет є одним із найстаріших у Східній Європі, хоча й не найстарішим. Свого часу цивілізація прийшла до того стану, коли її розвиток вимагав виникнення університетів як суспільних інститутів. Змінюються часи, змінюється суспільство, але університети, як і раніше, є необхідним атрибутом прогресу. 16 листопада 2019 року ми висадили дуби, які уособлюють нас усіх, хто їх висадив, і вічний невпинний поступ Каразінського університету!

Справжня колективна робота

Валерія ТКАЧЕНКО, студдекан філософського факультету:

– Перш за все, ми об'єдналися усіма факультетами та допомогли природі, ми долучилися до святкування Дня народження університету і тим самим проклали міст до майбутніх поколінь.

Гарний приклад харків’янам

М. І. КУЛИК, заступник директора навчально-наукового інституту екології:

– Садили на віварії. Незважаючи на доволі прохолодну погоду, усі були в гарному настрої. Сподіваємося, що дерева приживуться й будуть радувати усіх нас довгі роки.

Символ моїх студентських років

Є. КУТУЗОВ, студент-еколог:

– Дерева – це легені нашого міста та усієї планети. Я буду відвідувати дерево, яке посадив власноруч. Мені буде дуже приємно спостерігати, як воно росте, воно нагадуватиме мені про студентські роки.