Субота, травня 21, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Традиції

ПИШЕМО ІСТОРІЮ СЬОГОДЕННЯ КАРАЗІНСЬКОГО!

Даша КОСТЄВА, третьокурсниця філологічного факультету, відмінниця, кореспондент газети «Харківський університет»: — Наша відповідь очевидна: університетський загал має повне право пишатися своєю газетою із 202-річною історією. Особисто ми, кореспонденти газети «Харківський університет», пишаємося тим, що працюємо у кращій вузівській газеті держави! Ось і зараз, КОЛИ ВЕРСТАВСЯ НИНІШНІЙ ЮВІЛЕЙНИЙ номер, надійшла звістка, що газета «Харківський університет» Каразінського університету уже вкотре стала лауреатом традиційного конкурсу вузівських газет Харкова «ЛІТОПИС». Віват, Каразінський! Це наш редакційний подарунок Університету до 215-річчя! А ще: ми завершили оцифровку університетської газети і відтепер КОЖЕН бажаючий може ознайомитися у відкритому доступі із ІСТОРІЄЮ рідного університету, закарбованій на шпальтах соборного органу.

Ми пишаємося, що Каразінський «літописець» — газета впродовж двох століть не зраджувала своїм принципам, завжди продовжувала виходити рідною мовою; газета, яка пережила революції, війни, розпади старих держав та створення нових і постійно робила свою справу — чесно висвітлювала життя рідного університету.

…Університет і Газета. Вони існують невід’ємно. Незалежно від того, чиє прізвище носить університет — Горького чи Каразіна, як називається газета — «Харьковские известия», «Іновець» чи «Харківський університет»… Вони йдуть пліч-о-пліч крізь роки, як Земля та Місяць. Я би порівняла наше видання з Блакитним Місяцем у сучасному трактуванні цього терміну. Це явище, коли супутник Землі є повним двічі на місяць. Як сонячне світло відбивається від цього космічного тіла та осяває нас вночі, газета «Харківський університет» виходить двічі на місяць, детально та повно відбиваючи в собі університетські події.

А знаєте, що таке чотири аркуші формату А3 кожні два тижні? Черговий номер — це 2,5 друкованих аркуші або 40 аркушів А-4 петитом через півтора інтервала. В середньому — це 35 публікацій в номері, 32 фотографії, 10 рубрик. І все це робимо ми, студенти під керівництвом редактора і Громадської ради. Ми робимо нашу справу відповідально, професійно і компетентно, отримуючи безцінний досвід, маємо можливість публікуватися вже з першого курсу. Ми пишемо історію альма матер. Двісті два роки, чотири тисячі сто десять випусків, понад двадцять тисяч сторінок, мільйони історій… І це лише початок! … МНОГАЯ ЛІТА! МНОГАЯ ЛІТА! МНОГАЯ ЛІТА! До Даші КОСТЄВОЇ приєднуються Карина БОНДАР, Юля БРЕЖНЄВА, Карина ТАРАСЕВИЧ, Надія ВОЛНА, Аня УДНІКОВА, відмінниці навчання, та випускники-вихованці УНІВЕРСИТЕТУ і його газети минулих років і десятиліть: Олена НЕРУХ, Ліна ТИМАРСЬКА, Володимир НОСКОВ, Анна КУТАС, Настя ЧАЛА, Дмитро ЛЕПОРСЬКИЙ, Вікторія САМОХІНА, Семен НЄМЧОНОК, Олена ЦУРКО та багато-багато інших.