Понеділок, липня 04, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Трибуна декана хімічного факультету

Світоч знань

Проф. О.М. КАЛУГІН, декан хімічного факультету:


–  Хімія в університеті викладається з перших років його існування. Перший у світі курс фізичної хімії був прочитаний видатним хіміком М. М. Бекетовим в Харківському університеті у 1865 році за 20 років до того, як це вперше відбулося в Європі.

Наша унікальність – високий рівень професорсько-викладацького складу, передові досягнення в науці, широке впровадження наукових досягнень в учбовий процес, використання новітніх методик викладання, співпраця з науково-дослідними інститутами та університетами м. Харкова, України, Америки та Європи, високий рівень матеріально-технічної бази.  Завдяки цим складовим на хімічному факультеті можна одержати дійсно якісну освіту світового рівня і опанувати професію XXI століття –  професію хіміка.

На факультеті створено всі умови для науково-дослідної роботи студентів, працює наукове товариство студентів, аспірантів та докторантів, щорічно на факультеті проводиться Всеукраїнська наукова конференція «Хімічні Каразінські читання».

 

Випускники хімічного факультету успішно працюють за фахом в органах державної сертифікації та експертизи, екологічного та митного контролю, на хімічних та фармацевтичних підприємствах і в приватних фірмах, продовжують наукову діяльність в наукових лабораторіях та інститутах, викладають хімію у вищих і середніх навчальних закладах.

Університети хіміка О.  Преждо

ВІД РЕДАКЦІЇ: Олегу Віталійовичу ПРЕЖДО ,випускнику хімічного Каразінського університету, належить розробка методу лікування раку за допомогою нанобомб, використання нанотрубок для доставки ліків в організм, винайдення ефективного методу визначення структури ДНК із використанням графенових нанопор, та багато інших інновацій.  Він –  Почесний доктор Харківського університету, академік Академії фізичних наук США, професор хімії університету Південної Каліфорнії. О.В.ПРЕЖДО:


«Хімічний факультет, який я закінчив 1991-го року, прищепив мені любов до науки. Мій науковий керівник проф. А. В. Лузанов, та професори факультету навчали професійно…».

США.  1993 рік навчання в аспірантурі  Техаського університету в Остіні, де працював під керівництвом Пітера Дж. Росського. Після докторантури в Єльському університеті він вступив до Університету Вашингтона в 1998 р. як доцент кафедри хімії. У 2010 р. професор хімії та доцент кафедри фізики у Рочестерському університеті. У 2014 р. працює в  університеті Південної Каліфорнії професором хімії, фізики та астрономії. Проф. О. В. Преждо відомий у галузі аналітичної теорії й великомасштабних розрахунків в галузі фотохімії, фотоактивних матеріалів і використання сонячної й інших альтернативних видів енергії.

Професор  О. Преждо  новатор у галузях біологічних досліджень, атмосферної хімії, великомасштабних комп’ютерні розрахунків. Має індекс Хірша 38. Олег Віталійович автор та співавтор 6 глав в монографіях, 25 оглядів та оглядових статей, 209 статей в реферованих журналах. Організатор та співорганізатор 16 міжнародних конференцій. За роки роботи одержав низку нагород, включаючи нагороду молодого вченого від фонду Камиль і Генрі Дрейфуса в 1998 році, нагороду за наукові інновації від Дослідницької корпорації в 1999 році, нагороду “Кар’єру” національного наукового фонду США в 2001 році, стипендію фонду Альфреда Слоана в 2001 році, приз за видатні наукові досягнення від центру прикладної хвильової механіки в Парижі. В 2004 році був запрошеним професором в університеті де Еври-Валь-Де Ессон, в Парижі. В 2005-2006 роках виграв стипендію товариства Макса Планка й працював в інституті фізики складних систем у Дрездені, Німеччина.

 

Декан хімічного факультету, проф. О. М. Калугін: « О. В. Преждо підтримує активну співпрацю з хімічним факультетом, наші хіміки проходять стажування в його науковій групі».