Середа, травня 25, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Жовтень-2019

Крапля крові

День донора в університеті зібрав майже  100 осіб –  студентів, професорів. Кожен здавав 450 мілілітрів крові. Біля аудиторії на четвертому поверсі волонтери роздають солодкий чай, хтось чекає на чергу….

СПОРОВА Альона, другокурсниця механіко-математичного факультету, здає кров уперше. Свій страх вона переборює бажанням допомогти іншим: «Насправді, я боюся  голок. Але мені здається, що це можливість допомогти тим, хто потребує цього. Необхідно…»

КОНЮШЕНКО Владислав, третьокурсник, здає кров вже втретє: «Донорство крові я вважаю корисною справою. Сам я родом з Полтави, там здав кров вперше. Ця кров може допомогти постраждалим в  багатьох ситуаціях. Їм вона потрібна, а в мене відновиться».

Лікар-керівник виїзної бригади, розповідаючи про мету організації заходу, наголошує, що санітарні служби постійно потребують донорської крові. Здана кров розділяється на плазму та формені елементи, з яких виготовляється велика кількість препаратів і компонентів крові. Вони відправляються до лікувально-профілактичних закладів для переливання тим, хто потребує. Найчастіше це онкохворі, хворі хірургічного, гінекологічного профілю.