Вівторок, травня 24, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Трибуна декана соціологічного факультету

 

«Перший соціологічний факультет на Україні» – доц. О.С.МУРАДЯН, декан соціологічного факультету

Доц. О. С. МУРАДЯН, декан соціологічного факультету:


Соціологічний факультет – один з молодих в університеті: наступного року ми святкуватимемо його 30-річчя. За час існування факультету його вихованцями були близько 2000 студентів. Сьогодні за 4-ма спеціальностями (соціологія, політологія, соціальна робота, журналістика) на факультеті навчаються 810 студентів. Головним досягненням факультету, безперечно, є його випускники. Важко перерахувати всіх вихованців, якими ми пишаємося. Назвемо лише деяких.

Випускниця 1996 р. Маріанна Клочко сьогодні є професоркою соціології Державного університету штату Огайо, президенткою Української культурної асоціації того ж штату. У роки перебування факультеті Маріанна двічі навчалася у США: за програмою обміну та в аспірантурі Корнельського університету, що допомогло їй адаптуватися до американського академічного стилю і вже 14 років викладати в університеті Огайо. Вже кілька років поспіль Маріанна є членом редколегії Віснику ХНУ з соціології.

Кандидатка соціологічних наук, випускниця 2006 р., Ганна Скрипка сьогодні є продюсеркою та режисеркою в Голівуді, засновницею кіновиробничої компанії ASCA Films. За 8 років роботи у США зняла кілька короткометражних стрічок і два повнометражні фільми.

Ельчин Оруджев – випускник факультету 2010 р. По закінченню університету він захопився мистецтвом та за 8 років створив 2 унікальних проекти – авторські колекції анімаційних персонажів та орнаментів. Сьогодні він власник міжнародної українсько-турецької анімаційної студії «Tartoniks», рекордсмен України в категорії «Автор найбільшої кількості анімаційних персонажів». У теперішній діяльності Ельчина, як він сам зазначає, йому допомагають знання, отримані на соціологічному факультеті.

Випускник 2015 р. Влад Івченко паралельно з навчанням в університеті встиг спробувати себе в різному: в 19 років створив кулінарну школу Fon Due School і виробництво кухонних аксесуарів Fon Due Store, в 20 – освітній проект Brainches, у 21 – агентство інтернет-маркетингу Interactive Mind.

Випускники соцфаку не поривають зв'язок з alma mater. Зустрічаючись у День випускника університету, вони говорять про особливий морально-психологічний клімат, створений на факультеті, доброзичливі стосунки між студентами та викладачами, називаючи соцфак наша SOCIOFAMILY.

 

Професор Бостонського університету

ВІД РЕДАКЦІЇ. Аля ГУСЕВА – випускниця соціологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н Каразіна.


Дівчина вперше переступила поріг alma mater у 1990 році, а завершила своє навчання у 1995 році. На першому курсі вона вибрала темою своєї курсової проблему самотності та її відображення серед студентів. За результатами своїх досліджень  опублікувала одну з перших студентських статей в журналі “Вісник університету”. Ця стаття мала назву “Самотність: ліки чи отрута”. Питання самотності було продовжено і в дипломній роботі дівчини. На третьому курсі вона їздила на навчання до Америки.

Сьогодні Аля Гусєва – професор соціології Бостонського Університету (США). До сфери її наукових інтересів входять питання економічної та медичної соціології, проблеми сім’ї та гендеру, розвиток посткомуністичних країн. Вона є автором книг «Plastic Money: Constructing Markets for Credit Cards in Eight Postcommunist Countries» («Пластикові гроші: конструювання ринку кредитних карт у восьми посткомуністичних країнах») у співавторстві з Акош Рона-Ташем (2014) та «Into the Red: The Birth of the Credit Card Market in Postcommunist Russia» (2008) (перекладена на російську мову, вийшла під назвою «Карты в руки: зарождение рынка банковских карт в постсоветской России» (2012 ).