Вівторок, травня 24, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Трибуна декана факультету іноземних мов

 

Факультет іноземних мов

Проф. В. Г. ПАСИНОК, декан факультету іноземних мов:


– За майже 90 років свого існування факультет іноземних мов, заснований у 1930 р., підготував та випустив не одну тисячу фахівців з іноземної філології – англійської, французької, німецької, іспанської, а останнім часом і китайської. Зараз ми щороку випускаємо близько 150 бакалаврів та майже 100 магістрів. За даними, отриманими завдяки постійному зв’язку з випускниками, можу з гордістю сказати, що практично всі вони відразу після випуску отримували гідне працевлаштування у найрізноманітніших галузях. Проте, більшість наших випускників все ж працює за фахом: це – викладачі навчальних закладів та перекладачі іноземних мов. Багато хто сьогодні, починаючи ще зі студентства, працює в сфері ІТ-технологій, і ця цифра зростає останнім часом, «поглинаючи» найкращих з наших випускників. Інші обіймають посади у міжнародних компаніях, медійних установах, бізнесі. Частина працює або продовжує навчання за кордоном, отримуючи інші кваліфікації.

…У 1995 р. з відзнакою закінчила факультет Ірина РУДНЄВА, яка наразі очолює одну з кафедр факультету. Отримавши також диплом за спеціальністю «Правознавство», Ірина у 1994-98 рр., маючи дипломатичну акредитацію, залучалась до участі у перемовинах по лінії державних органів у країнах ЄС.

Ще один випускник 1995 року Костянтин КОСТЕНКО – дипломат, перший секретар з консульських питань Посольства України в Канаді.

Валентина ДМИТРОВА, випускниця 1996 р. – доктор наук, фахівець з інформаційних і комунікаційних наук працює в університетах Ліону. Дослідження В. Дмитрової були представлені на міжнародних конференціях в Австрії, Швейцарії, Бельгії, Норвегії, Естонії, Італії, Канаді та Швейцарії.

Випускниця 1996 року Інга ЯЦЕНКО – кавалер Ордена академічних пальм Французької республіки, магістр методики та нових технологій для навчання мовам Ліонського університету (Франція).

Закінчила у 2002 факультет за спеціальністю «Перекладач-референт» та отримала диплом магістра філології з відзнакою Вікторія МОРОХОВЕЦЬ. З 2003 працювала 10 років на круїзних лайнерах британських, німецьких та грецьких судновласників, обіймаючи відповідальні посади. З 2014 – керівник Харківської філії морської агенції «Воланс». Також має досвід роботи перекладачем з місією ОБСЄ, в УВКБ ООН та з німецьким банком KfW.

У 2002 році закінчила факультет і залишилась працювати на кафедрі англійської філології Світлана ВІРОТЧЕНКО. Наразі вона є заступником декана факультету.

Отримала диплом магістра з відзнакою у 2004 році Тетяна ВАРЕНКО. З лютого 2018 року є відповідальним фахівцем з міжнародного співробітництва Харківської міської ради.

2012 року закінчила факультет Юлія КОБЗАР. Юлія працює викладачем німецької мови в університеті міста Магдебург (Німеччина).

Це лише окремі історії наших випускників, але за мої 25 років роботи деканом факультету їх – історій успішного професійного шляху наших випускників – незліченна кількість.

Улюблена справа

ВІД РЕДАКЦІЇ.Факультет іноземних мов з гордістю називає ім’я своєї вихованки –  Світлани Олександрівни ТАРАСОВОЇ, випускниці 2015 р..,  сьогодні доцента кафедри англійської філології. Світлана –  заступник голови Наукового товариства аспірантів, докторантів і молодих вчених університету,  голова  товариства на факультеті.


Доц. С. О. ТАРАСОВА:

– Пам'ятаю, в дитинстві ми з бабусею наткнулися на замітку про викладача і перекладача, який знав близько 108 мов! Тоді у мене з'явилася мрія – стати як він і навіть краще! Шкільні роки ознаменувалися участю у величезній кількості мовних олімпіад різних рівнів, конкурсів, турнірів, МАН... А коли в 11-му класі я відвідала День відкритих дверей в нашому університеті, то моє серце цілком і повністю належить Каразінському! У мене не було улюблених і неулюблених викладачів. Кожному з них я вдячна за знання, уроки і настанови. Неможливо забути пари декана факультету проф. В. Г. ПАСИНОК; проф. В. О. САМОХІНОЇ,. Саме вона стала моїм науковим керівником ще на першому курсі, вивчала, обговорювала і розробляла зі мною абсолютно нову наукову тему, яка в подальшому переросла в дисертацію. Доц. І. І. МОРОЗОВА була першим куратором нашої групи і чудовим наставником . Згадую пари  проф. Є. В. БОНДАРЕНКО, проф. Є. І. МОРОЗОВОЮ, проф. Л. В. СОЛОЩУК, проф. О. .В. РЕБРІЄМ, проф. А. П. МАРТИНЮК, проф. І. Є. ФРОЛОВОЮ, доц. Ю. В. МАТЮХІНОЮ, доц. М. В. КОТОВИМ та всіма, хто супроводжував мене з 1 по 5 курс.

Досягнення за час навчання і після його закінчення перетікали одне в інше. Найбільш значущих і пам'ятним для мене стала перемога (ІІІ місце) на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт із галузі знань «Германські мови. Філологія» в м. Ніжин. Він ще раз показав, наскільки новою та актуальною є наукова проблематика, яку ми розробляємо з моїм науковим керівником Вікторією Опанасівною Самохіною, а також дав мені мотивацію працювати і розвиватися далі.

Я вступила до аспірантури і продовжила розвивати свою наукову тему. За цей час мені пощастило отримати грант Еразмус+ КА в Європейському університеті Віадріна (Франкфурт-на-Одері) і пройти стажування за програмами Drjug і Visegrad. Одним із найголовніших досягнень для мене залишається захист кандидатської дисертації «Дискурсивна особистість дурня-сміхача у карнавальному просторі США та Великої Британії» під керівництвом проф. Самохіної В.А. в грудні минулого року. Але я впевнена, що це лише початок.

– Що Вас надихає у роботі?

– Надихають мої студенти і сам процес роботи! Якщо студенти тішать знаннями, то я радію їхнім успіхам, якщо ж навпаки – шукаю спосіб пояснити і навчити. У науці ж мене мотивує спрага йти далі і ставити питання «А чому?», «А як?» і т. д. Я пишаюся, що була студенткою Каразінського, а зараз працюю викладачем в рідному університеті, на рідній кафедрі. Каразінський – це якісна освіта, з якою не страшно!