Вівторок, травня 24, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

З перших вуст. Факультет математики і інформатики

 

Продовження традицій

Проф. Г. М. ЖОЛТКЕВИЧ, декан факультету математики і інформатики:

– Сучасний факультет математики і інформатики – це продовження традицій Харківської математичної школи та, водночас, розвиток і поширення найсучасніших наукових галузей, це елітна освіта та широкі перспективи працевлаштування. Творча високопрофесійна атмосфера на факультеті математики і інформатики притягувала і притягує обдаровану, талановиту молодь.

Постійно розширюється співробітництво факультету із закордонними університетами. У 2018/2019 навчальному році студенти-магістранти освітньої програми «інформатика» успішно проходили навчальну практику і працювали над дипломними роботами в університеті міста Ніцца (Франція). Чотири студенти 6-го курсу спеціальності «математика»  навчалися в університеті Л’Аквіла (Італія) за програмою ЕRASMUS + International Credit Mobility. В університетах Польщі (м. Торунь і м. Щецин) проходили стажування студенти спеціальностей «прикладна математика» і «комп’ютерні науки» (освітня програма «інформатика»).

Університет співпрацює з компанією «SAS» у рамках спеціалізації «Біостатистика». Протягом навчального року група студентів факультету проходила підготовку згідно з програмою курсу, що включає вивчення програмування мовою Base SAS, основ клінічних досліджень і специфіки статистичного аналізу даних у медицині та фармакології, а також заняття з англійської мови. По закінченні курсу студенти пройшли офіційну сертифікацію за Base SAS, як результат – разом із дипломом про вищу освіту, учасники отримали офіційний сертифікат SAS, в самому ж дипломі є відмітка про проходження підготовки за спеціалізацією «Біостатистика». Окрім цього, випускники матимуть змогу співпрацювати із американською компанією Experis, що є однією з найбільших організацій на світовому ринку біостатистичних досліджень, її українським партнером — Intego Group, а також – фармацевтичною та біотехнологічною корпорацією Roche-Genentech.

Математик-держслужбовець

ВІД РЕДАКЦІЇ: Кар’єрне зростання заступника голови Харківської облдержадміністрації (ХОДА) Анатолія Валерійовича БАБІЧЕВА почалося зі студентського наукового товариства факультету математики і інформатики.


Ще ліцеїстом Харківського ліцею №149 Анатолій став дійсним членом Малої академії наук. В Каразінському, проходячи спеціалізацію на кафедрі математичної фізики та обчислювальної математики, він поєднує наукові успіхи з організаторськими здібностями і керує студентським науковим товариством механіко-математичного факультету. У 2002  отримує червоний диплом, захистивши роботу «Періодично гофрований хвильовід» під керівництвом професора Володимира Олександровича Щербини.

«Вже на 5-му курсі Анатолій працював у Головному управлінні освіти і науки ХОДУ, заступником голови якого був тодішній декан механіко-математичного факультету Олег Васильович Уваров, який і запросив Анатолія Бабічева до цієї державної структури. Початок роботи виявився вдалим, і після завершення навчання він обійняв посаду провідного спеціаліста», – розповідає заступник декана факультету математики і інформатики доц. С. Л. ГЕФТЕР. Для подальшої державної служби Анатолію Валерійовичу необхідна була відповідна освіта. Тож у 2005-му році він стає магістром державної служби зі спеціалізації «Адміністративний менеджмент» у Харківському національному економічному університеті імені С. Кузнеця. У 2006-му А. В. Бабічев став помічником заступника голови ХОДА. З того часу його кар’єра стрімко злетіла: у 2009 р. він – начальник управління у справах сім’ї та молоді ХОДУ, у 2014-2016 рр. – директор Департаменту науки і освіти ХОДА, а з 2018-го року і  до сьогодні – заступник голови ХОДА.

Анатолій Валерійович активно підтримує освітян, курує  сфери запобігання дитячій бездоглядності, насильству в сім’ї, протидії торгівлі людьми та гендерної політики.

Анатолій Валерійович БАБІЧЕВ: «Я пишаюся досягненнями наших вчених. Вами пишається вся Харківщина. Дуже показовим є той факт, що серед обраних за всю історію НАН України її дійсних членів майже 25% складають вчені, які або отримали у Харкові вищу освіту, або в той чи інший час працювали в наукових установах та  вишах Харківської області».