П'ятниця, червня 05, 2020

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Тіссенівські читання

Автор публікацій з історії права періоду націонал-соціалізму, історії публічного права в Німеччині, соціального права та публічного права у НДР, лауреат премій Лейбниця та Больцана презентував у Харківському університеті доповідь «Тривале розлучення з ХІХ століттям – цезури суспільства, права і конституції». М. Штолльайс висловив свої міркування щодо шляхів переходу із ХІХ до ХХ століття двох імперій – Російської та Германської, а також виділив кульмінаційні пункти в історії (або «цезури»), які визначили особливості розвитку цих країн у ХХ столітті, зокрема початок Першої світової війни, жовтневі події 1917 року та ряд інших. Коментував виступ завідуючий відділом новітньої історії та політики Інституту історії НАН України, професор Києво-Могилянської академії Г. В. Касьянов, який погодився з думкою доповідача, що дослідження «цезур» може стати ефективним інструментом осягнення минулого.
У складі поважної делегації, яка взяла участь у Тіссеновських читаннях у Харкові, були голова фонду Ф. Тіссена Ю. К. Регге, представник фонду DGIA Б. Рошер, директор Германського історичного інституту (м. Москва) професор Н. Катцер, директор-засновник Германського історичного інституту, почесний доктор Харківського університету професор Б. Бонвеч та інші.
Наступного дня професор Бернд Бонвеч прочитав публічну лекцію «Весна – заморозки – відлига. Досвід і спостереження. 1968 – 2008 роки». Знаний історик надзвичайно цікаво та емоційно висвітлив важливі події європейської історії під кутом особистого сприйняття.


Доц. В. Іващенко