Вівторок, травня 24, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Конференції

CAOL 2019

ВІД РЕДАКЦІЇ. У вересні 2019 р. в м. Созополь, Болгарія, відбулася 8 міжнародна конференція IEEE Photonics Society з сучасної оптоелектроніки та  лазеру CAOL*2019. Разом із нею було проведено семінар «Data Science в сучасній оптоелектроніці і лазерної інженерії» (DSMOLE*2019) і семінар «Невизначеність вимірювань: наукові, нормативні, прикладні та методичні аспекти» (UM*2019).

Ініціаторами проведення виступили Українське відділення міжнародного товариства фотоніки (IEEE Photonics Society), Інститут фізики НАН України і три національні університети - Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Харківський національний університет радіоелектроніки та Одеський національний університет імені І.І. Мечникова. З боку нашого університету її організатором була кафедра квантової радіофізики факультету радіофізики, біомедичної електроніки та комп'ютерних систем. Завідувач кафедри проф. Маслов В.О. (генеральний співголова конференції, доц.. Дегтярьов А.В. - співголова оргкомітету конференції).

Конференція CAOL є офіційною конференцією міжнародної асоціації фахівців в області техніки, світового лідера в галузі розробки стандартів з радіоелектроніки, електротехніки та апаратного забезпечення обчислювальних систем і мереж IEEE Photonics Society і вказана на титульній сторінці веб-сайту IEEE/PhS. Можна впевнено сказати, що конференція CAOL має заслужене міжнародне визнання. Тематика конференції включала математичні, фізичні та технічні проблеми сучасної лазерної фізики, фотоніки та оптики. Найбільш повно були представлені напрямки лазерів, напівпровідникової наноінженерії і фотонних кристалів, нелінійної оптики, а також оптичних вимірювань і поширення хвиль в оптичних системах. Програма конференції включала понад 170 доповідей. У ній взяли участь провідні вчені з Великої Британії, Іспанії,  Франції, Ірландії, Чилі, Литви тощо. Конференція викликала жвавий інтерес серед фахівців колишнього СНД (39 доповідей) і України (126 доповідей). Харківські вчені представили 72 доповіді, з них 16 доповідей надали вчені ХНУ імені В.Н. Каразіна.

На закритті конференції слова подяки були висловлені керівництву Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Харківського національного університету радіоелектроніки та Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Інституту фізики НАН України  за підтримку в проведенні конференції. У свою чергу керівництво конференції висловило подяку членам оргкомітету доц. Дегтярьову А.В., доц. Левченко О.М., доц. Натаровій А.О, с.н.с. Сенюті В.С., н.с. Мунтяну К.С., н.с. Гуріну О.В., аспіранту Дубініну М.М. за плідну роботу. Наступну конференцію запропоновано провести у вересні 2021 р.  в м. Созополь, Болгарія.

Проф. В.МАСЛОВ, завідувач кафедри квантової радіофізики, генеральний співголова  конференції.