Вівторок, грудня 06, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Рейтинг кафедр

«Для мене кафедра – це життя!»  – проф. А.Н. НЕКОС


ВІД РЕДАКЦІЇ: Вже вкотре кафедра екологічної безпеки та екологічної освіти посідає призове місце у рейтингу.  У чому ж полягає секрет її успіху – ми вирішили дізнатися у завідувачки кафедри, проф. Алли Наумівни НЕКОС.


– Алло Наумівно, навчальний рік 2018-2019 завершено. Якими успіхами можете похвалитися?

– Хоча кафедра у нас і маленька, однак успіхи, як на мене, має значні. Цього року ми здобули перемогу на університетському конкурсі кафедр на краще науково-методичне забезпечення освітнього процесу та посіли ІІ місце за напрямом «Розробка та впровадження інноваційних технологій». Як викладачі, так і студенти активно займалися науковою роботою. Результат – 99 публікацій викладачів кафедри та 40 студентських. За цей період ми взяли участь у трьох Всеукраїнських та семи міжнародних конференціях. Наша кафедра щороку відповідає за організацію та проведення на факультеті міжнародної  конференції молодих вчених «Екологія, охорона навколишнього середовища і раціональне використання природних ресурсів», за її результатами видається електронна збірка матеріалів, а учасники отримують сертифікати. Цього року викладачі кафедри працювали над створенням підручника «Глобальні проблеми сучасності». П’ять фахівців кафедри написали дуже цікаві матеріали, присвячені світовим екологічним проблемам таким, як  забруднення компонентів довкілля, збереження біорізноманіття та раціонального природокористування. Зараз цей підручник знаходиться у видавництві. У травні  в рамках міжнародного проекту Erasmus+ «Комплексна докторська програма з екологічної політики, менеджменту природокористування та технології – INTENSE» мені випала можливість побувати в Естонському університеті наук про життя (м. Тарту). Там проводився тренінг щодо застосування IT-технологій в навчальному процесі, це допоможе нам при підготовці PhD фахівців. До речі, проект Erasmus + є трирічним, над його виконанням працює увесь факультет. Фахівці кафедри також приймають участь у виконанні  бюджетних науково-дослідних тем. Під керівництвом проф. Крайнюкова О. М. вже багато років виконуються госпдоговірні. Також ми вже багато років поспіль співпрацюємо з Національним науковим центром « Інститут грунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» і наша кафедра виконує частину наукових робіт у рамках їх великих проектів. Також цього року ми створили сайт кафедри, де можна  побачити всі наші досягнення.

– Якими студентськими перемогами пишаєтесь?

–  Цього року наші студенти, як завжди, були дуже активними. Магістр Н.Чижик здобула перемогу у ІV Всеукраїнському конкурсі «Молодь і прогрес у раціональному природокористуванні», отримавши дипломом ІІ ступеня. Під керівництвом доц. І.А. Кривицької студентки 4 курсу А. Устименко та О. Чертова написали наукову роботу «Оцінка екологічного стану хвойних насаджень урбанізованого середовища» (на прикладі Харкова) та взяли  участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт  з природничих, технічних і гуманітарних наук, за результатами якого були нагороджені дипломом І ступеня. Катерина Стріян, студентка 4 курсу, під керівництвом проф. О.М. Крайнюкова займалася науковою роботою та взяла участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища». Її нагородили дипломом ІІІ ступеня.

Чи внесла кафедра якісь зміни до вступної кампанії 2019?

–  У цьогорічній вступній кампанії ми пропонували вступникам нову бакалаврську та магістерську програму– «Екологічна безпека». А в рамках спеціальності 101 «Екологія» пропонуємо магістрам спеціалізацію «Прикордонний екологічний контроль». Це наші пілотні проекти. Сподіваємося, вони приваблять абітурієнтів.

– Алло Наумівно, близько 10 років кафедра знаходиться під Вашим керівництвом. Чим вона є для Вас?

– Для мене кафедра – це життя. Я тут працюю, проводжу значну частину свого життя, тут наші діти-студенти, поряд мої колеги, з якими ми перебуваємо в дружніх відносинах. Ми завжди порозуміємось  один з одним, без проблем можемо  виконати сумісно будь-яку справу. За час моєї роботи я ніколи не чула від колег відмови у виконанні якогось прохання. Напевно, в цьому і є наша родзинка. Це для нас найголовніше.

Карина ТАРАСЕВИЧ.