Середа, травня 18, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить-2019

«Відкрий для себе Каразінський»

такий пізнавальний  проект упродовж 2018 р. провів  понад 500 екскурсій,  290 екскурсій  корпусами та підрозділами університету. Близько 10 000 школярів  Харкова, Білої Церкви, Запоріжжя, Ізюма, Краматорська, Куп’янська, Люботина, Маріуполя, Одеси, Полтави, Сєвєродонецька взяли участь у заходах.  Проект продовжує  роботу з 15 січня 2019 р.

 

100-річчя від дня народження

Вихованця Харківського університету, видатного українського педагога, А. Ф. Луньова відзначила у січні громадськість Слобожанщини. Афанасій Федорович закінчив історичний факультет університету у 1949 р. та усе життя працював учителем історії Пархомівської середньої школи Краснокутського району. Найголовніша справа усього життя просвітителя і музеєзнавця, історика і мистецтвознавця  – створення  на початку 1950-х рр. Пархомівського історико-художнього музею (з 2008 року художнього музею імені А. Ф. Луньова).  На  пошану  свого випускника у 2010 р. з ініціативи кафедри історіографії, джерелознавства та археології започатковано щорічний науково-методичний семінар «Луньовські читання», готується видання, присвячені пам’яті Афанасія Федоровича Луньова.

О. ДЕУС.

 

Молодими послами ЄС в Україні

Обрано  трьох студентів факультету МЕВ та ТБ Каразінського університету: другокурсника Дениса ГАНЖУ, четвертокурсників Ірину ПОЖИДАЄВУ та Єлизавету МАРКОВУ, яка стала Молодим послом вже вдруге. Програма «Young European Ambassadors» реалізується за підтримки Європейської Комісії, Європейської служби зовнішніх служб та відповідних представництв ЄС в країнах-учасницях Східного Партнерства.

Працює  наш спецкор, не пропустіть розмову з перших вуст.

 

П’ятиріччя "ЛандауЦентру"

Навчальний центр "ЛандауЦентр" Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відзначив п’ятиріччя своєї діяльності! Із 3 січня 2014 р. діє на території Північного корпусу Каразінського перший у своєму роді виставковий майданчик при університеті, осередок інтерактивної науки.  Сьогодні  наш  "ЛандауЦентр" відомий далеко за межами Харкова... Тисячі зустрічей науковців університету із харківськими школярами у стінах приміщення центру інтерактивної науки. Сотні вдячних  записів у книзі відгуків від шанувальників, школярів, батьків. Неймовірно захоплюючі спогади і розповіді присутніх на зустрічах… А ще  – сотні виїздів до школярів усіх областей держави. Цього замало сказати і описати словами! Багато чого змінилося за ці п'ять років. Але для всіх, хто хоча б раз перетнувся із колективом  "ЛандауЦентру" – це  найкреативніший, найперспективніший проект, який, не має собі рівних сьогодні, і невідомо, чи матиме… У січня 2019 р. відбулася святкова програма за участю "Лаборатории сумасшедших ученых". Було надзвичайно цікаво!


 

Фінансування

За підготовку студентів у  галузі фізики плазми та керованого термоядерного синтезу отримав фінансування наш Каразінський університет, відомий ґрунтовною підготовкою спеціалістів в даній сфері. Щороку студенти-фізики посідають призові місця на міжнародних олімпіадах, а випускники університету отримують роботу у престижних наукових та науково-освітніх установах світу. У 2018 на рахунок Каразінського університету Асоціація EUROfusion перерахувала 7 360,07 євро як визнання високого рівня підготовки студентів і аспірантів у галузі фізики плазми та керованого термоядерного синтезу протягом 2017 р. що здійснюється на фізико-технічному та фізичному факультетах. Це стало можливим завдяки вагомому внеску харківської школи фізики плазми та керованого термоядерного синтезу у розвиток науки на світовому рівні, а також організаційним зусиллям завідувача кафедри прикладної фізики та фізики плазми фізико-технічного факультету, проф. І. Є. Гаркуші.

 

Нагороди

Подякою  Національного Олімпійського комітету України  за вагомий  внесок у розвиток олімпійського руху нагороджені  троє членів колективу  Каразінського університету: директор тенісного клубу «Унікорт» Валерій Львович Бурко, заступник директора СФК «Уніфехт» Андрій Миколайович Макарущенко та завідувач кафедри фізичного виховання та спорту Володимир Олександрович Темченко. Наші щирі вітання!


 

Виставка,

«Харків науковий. Видатні вчені очима молодих дизайнерів»  працювала у грудні в центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр». Виставка була приурочена до 100-літнього ювілею Національної академії наук і  представляла портретну галерею відомих учених, створену засобами графічного дизайну студентами  кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв та реалізована за підтримки Північно-Східного наукового центру Національної академії наук України і Міністерства освіти і науки України.