Четвер, листопада 14, 2019

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

МЕВ та ТБ

Факультет міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу

 

Факультет готує фахівців за чотирма спеціальностями «Міжнародні економічні відносини» (освітні програми «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародна логістика і митна справа», «Міжнародний бізнес», «Міжнародні фінанси», «Міжнародна електронна комерція»), «Туризм», «Готельно-ресторанна справа», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» (освітні програми «Міжнародні відносини та регіональні студії», «Міжнародна інформація та міжнародні комунікації», «Міжнародні відносини»).

На факультеті діють аспірантура та докторантура, Спеціалізована вчена рада на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук зі спеціальності 08.00.02 — «Світове господарство і міжнародні економічні відносини».

За 2017-2018 н.р. за різними міжнародними програмами та грантами студенти факультету мали можливість навчатися або проходити стажування  у вищих навчальних закладах Німеччини, Італії, Чехії, Естонії, Китаю, Туреччини, Сербії та ін. Студенти мали можливість пройти закордонне дипломатичне стажування в межах Єврошколи в Італії, Польщі, Чехії; отримали стипендії на навчання Інституту Конфуція в університетах Китаю, стипендії Міністерства закордонних справ; здійснили навчальні поїздки  та візити до українських і європейських інституцій у Брюсселі, взяли участь у міжнародних форумах.

Кафедра міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки в межах Програми ЄС Еразмус+ виграла у проекті Жана Моне Модуль «Зовнішня політика Європейського Союзу», проведення якого розраховано на три навчальні роки (2018-2021 рр.).

Студента 2 курсу факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу Дениса Ганжу було обрано молодим послом ЄС в Україні.

Протягом навчального року студенти факультету мають можливість проходити практику у Міністерстві закордонних справ України, Верховній Раді України, провідних почесних консульствах, Департаментах й управліннях  Харківської ОДА, Харківській міській раді й інших державних установах, провідних туристичних агенціях, міжнародних компаніях, зокрема ПрАТ "Філіп Морріс Україна", AB InBev та ін.

З метою посилення практичної складової освітнього процесу на факультеті проводяться зустрічі студентів з керівництвом Харківської митниці, екскурсії на митний пост «Харків-Аеропорт», до Харківської міської ради, до Бізнес-сервісу Центру компанії AB InBev у Харкові, запрошуються цікаві лектори, зокрема, директор Департаменту державного протоколу Міністерства закордонних справ України Чубрикова О., перший секретар Військового представництва Місії України при НАТО, полковник ЗСУ  Гордієнко В. та ін. До освітнього процесу на факультеті залучаються іноземні науковці та фахівці. Весною 2019 р. на факультеті для студентів пройде цикл лекцій засновника і генерального директора Школи соціального підприємця IBS, доктора Ян-Урбана Сандала (Норвегія).

Наші студенти проводять та беруть участь у значній кількості різноманітних заходів: проводять ділові  ігри-дискусії «Модель парламенту», інтелектуальні ігри «Що? Де? Коли?», засідання дебатних клубів, майстер-класи, круглі столи тощо.  Студенти активно залучаються до участі в житті міста: приймають участь у форумах, молодіжних проектах, розвиваються як лідери суспільної думки.

 

Проф. В. СІДОРОВ, декан факультету МЕВ та ТБ