Четвер, листопада 14, 2019

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Факультет математики і інформатики

Факультет математики і інформатики

Підготовка математиків у Харківському університеті ведеться з початку 19-го сторіччя.  Славетні традиції Харківської математичної школи були закладені всесвітньо відомими математиками і блискучими педагогами. Сучасний факультет математики і інформатики – це продовження традицій цієї класичної школи та, водночас, розвиток і поширення найсучасніших наукових галузей, це елітна освіта та широкі перспективи працевлаштування.  Творча високопрофесійна атмосфера на факультеті математики і інформатики притягувала і притягує обдаровану, талановиту молодь. В цьому році до нас на факультет вступило 4 переможця міжнародної олімпіади з математики та 14 переможців Всеукраїнських олімпіад з математики, інформатики, економіки та переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук України. Сім студентів першого курсу отримали стипендії Президента України.

У складі факультету – 60 викладачів, серед яких академік та члени-кореспонденти Національної академії наук України, 20 докторів та 30 кандидатів фіз.-мат. наук.  На факультеті навчаються близько 400 студентів. У 2018 році на перший курс «на бюджет» ми прийняли 83 студента.

 


Розширюється співробітництво факультету з закордонними університетами. У 2018/2019 навчальному році студенти-магістранти освітньої програми «інформатика» успішно проходять навчальну практику і працюють над дипломними роботами в університеті міста Ніцца (Франція). Чотири студенти 6-го курсу спеціальності «математика»  2018/2019 навчальний рік проводять в університеті Л’Аквіла (Італія) за програмою ЕRASMUS + International Credit Mobility. В університетах Польщі (м. Торунь і м.Щецин) проходили стажування студенти спеціальностей «прикладна математика» і «комп’ютерні науки» (освітня програма «інформатика»).

У червні на нашому факультеті відбулося урочисте вручення сертифікатів випускникам програми підготовки фахівців у галузі статистичного аналізу даних. Програму реалізовано відповідно до угоди про співпрацю між університетом та компанією «SAS» у рамках спеціалізації «Біостатистика». Протягом навчального року група студентів факультету проходила підготовку згідно з програмою курсу, що включає вивчення програмування мовою Base SAS, основ клінічних досліджень і специфіки статистичного аналізу даних у медицині та фармакології, а також заняття з англійської мови. По закінченню курсу студенти пройшли офіційну сертифікацію за Base SAS, як результат — крім диплома про вищу освіту, учасники отримали офіційний сертифікат SAS, в самому ж дипломі є відмітка про проходження підготовки за спеціалізацією «Біостатистика». Окрім цього, випускники матимуть змогу співпрацювати із американською компанією Experis, що є однією з найбільших організацій на світовому ринку біостатистичних досліджень, її українським партнером — Intego Group, а також — фармацевтичною та біотехнологічною корпорацією Roche-Genentech.

 

Проф. Г. ЖОЛТКЕВИЧ, декан факультету математики і інформатики