Неділя, вересня 15, 2019

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Філософський факультет

Філософський факультет

 

Біля джерел університетської філософської традиції у Харкові стояв німецький філософ, виходець з Єнського університету - Йоганн Баптист Шад, якому в цьому році виповнилося 260 років з дня народження. З благословення Й.Г.Фіхте і за рекомендацією Й.В. Гете він обійняв посаду першого ординарного професора філософії новоствореного Харківського університету.

Філософський факультет  було створено в 2001 році. З часу заснування факультету більше двох десятків його випускників захистили кандидатські дисертації, щорічно наші студенти посідають перші і призові місця на республіканських конкурсах студентських наукових робіт і олімпіадах з філософсько-культурологічних т дисциплін.

Готуючись до вступу на наш факультет, Ви можете відвідувати заняття Малого філософського факультету (безкоштовно, щовівторка о 17-00 на факультеті, в Північному корпусі університету), спробувати свої сили у підготовці наукових робіт на секціях «Філософія», «Релігієзнавство» (перших в Україні) Малої Академії Наук України, взяти участь в роботі Всеукраїнської філософської  історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді  «Пізнай себе, свій рід, свій народ».

Вступивши на факультет, Ви зможете отримати освіту за спеціальністю «Філософія» (освітня програма «Філософія», освітня програма «Європейські студії)  та спеціальністю «Культурологія» (освітня програма «Культурологія», освітня програма «Урбаністичні студії», освітня програма «Візуальне мистецтво та менеджмент культурних проектів»), студенти яких вивчають понад 200 дисциплін. Викладають ці дисципліни викладачі п’яти кафедр (теоретичної і практичної філософії імені професора Й. Б. Шада, теорії культури і філософії науки, політології, валеології, українознавства), серед яких понад 30 докторів наук і близько 70 кандидатів наук. І кожен з них готовий надати Вам допомогу з будь – яких навчальних чи наукових проблем.

Студентом факультету Ви зможете відвідувати чисельні наукові гуртки, виступити на Міжнародній науковій конференції студентів і аспірантів «Харківські міжнародні студентські філософські читання»  і в її матеріалах опублікувати свою першу наукову працю. До Ваших наукових послуг на факультеті також п’ять наукових журналів. У разі відмінного навчання на факультеті та його успішного завершення Ви зможете вступити до аспірантури факультету і захистити кандидатську дисертацію в одній із трьох Спеціалізованих вчених радах, що працюють на факультеті.

А Ваші щоденні студентські будні на факультеті прикрасять: посвята в студенти факультету в с. Сковородинівка, конкурс першокурсників «Альма Матер», новорічний філософський бал – маскарад та багато ін.

Випускники філософського факультету з широкою гуманітарною підготовкою та ерудицією, знанням іноземної мови, відпрацьованими навичками ораторського мистецтва та здатністю комунікації бажані фахівці найрізноманітніших закладів та установ – від навчальних закладів до засобів масової інформації.

 

 

 

Проф. І. КАРПЕНКО, декан філософського факультету