Четвер, вересня 19, 2019

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Історичний факультет

Історичний факультет

2017-2018 навчальний рік був для історичного факультету достатньо продуктивним. Традиційно факультет в цілому та окремі кафедри мають високий рейтинг серед кафедр гуманітарного профілю університету. Зокрема, кафедра історії стародавнього світу та середніх віків очолила рейтинг, кафедра історії України посіла друге місце, а кафедра історіографії, джерелознавства та археології зайняла третє місце. Усі кафедри долучилися до розробки курсів у системі електронного навчання, було сертифіковано два дистанційні курси. Аспіранти та співробітники захистили кілька дисертацій, в тому числі одну докторську. Факультет провів декілька міжнародних конференцій, зокрема XXXV краєзнавчу конференцію молодих учених «Краєзнавство у вимірах сучасної науки (до 90-річчя з дня народження Б. П. Зайцева)»; симпозіум «Болгарські імена в історії України та Молдови»; конференцію «Спадок Реформації: до 500-річчя 95 тез Мартіна Лютера та пам’яті Ю. О. Голубкіна (1941-2010)»; конференцію «Геноциди, масові вбивства та депортації на українських землях під час Другої світової війни: як працювати з джерелами»; семінар «Урбаністичні студії в Україні: актуальні питання».

Музеї презентували декілька цікавих виставок. Три археологічні експедиції здійснили розкопки на території Харківської та Полтавської областей, поповнивши колекції Музею археології університету. Під час музейно-архівної практики студенти відвідали провідні музеї  та архіви України. У рамках щорічного об’їзду архівами Польщі, який організовує Університет Марії Кюрі-Складовської (м. Люблін), студенти нашого факультету відвідали архівні установи Любліна, Кракова, Радома.

Історичний факультет відвідали чимало відомих учених: перед студентами виступили дослідниця Центру імені Вудро Вільсона (м. Вашингтон) Катерина Бусол, професор університету Кардинала Вишинського (м. Варшава) Вєслав Ян.

Плідно працювали Студентське наукове товариство та Рада молодих учених. Минулого року було опубліковано двадцятий випуск фахового щорічника молодих учених «Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії». Студенти, аспіранти та викладачі взяли участь у престижних міжнародних конференціях у Польщі, Німеччині, Болгарії, Великобританії. Магістр 1 року навчання Новак О. переміг у ХІІ Харківському регіональному конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «гуманітарні науки». Він же посів перше місце на ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з історї, а студентка першого курсу Сабадаш В. посіла третє місце цієї ж олімпіади.

На факультеті функціонують клуби та гуртки за інтересами та спеціалізаціями кафедр. Наші студенти вибороли третє місце на конкурсі «Альма матер», студентка Пасько А. стала Першою віце-міс у конкурсі «Красуня університету-2018».

Доц. С. ЛИТОВЧЕНКО, декан історичного факультету.