Середа, травня 25, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

«ЛандауЦентр»

 

Відчуй себе винахідником!

ВІД РЕДАКЦІЇ. У навчальному центрі «ЛандауЦентр» пройшла інтерактивна виставка «Німеччина – країна винахідників: модуль "Дослідження"», яку облаштували за підтримки Німецького культурного центру Goethe-Institut при Посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні. Відвідувачам, котрі не знали німецької, з усім незрозумілим допомагали студентки-волонтерки Каразінського. Також до кожного експоната додавався переклад українською мовою. Після Харкова виставка поїде спочатку до Запоріжжя, а потім до Києва та Вінниці.


Вікторія Круглова, директор «ЛандауЦентру»: «Goethe-Institut не вперше співпрацює з нашим університетом. 2016 року в «ЛандауЦентрі» проходила екологічна виставка «Переосмислення: вчимося у природи». На цьогорічній виставці нам допомагають студенти, а всю роботу координує доцент кафедри німецької філології та перекладу Світлана Іванівна Сотникова. Університет завжди відкритий для нових проектів!»


На виставці представлено сім локацій: «Оптика», «Матеріалознавство», «Енергетика», «Медицина», «Комунікації», «Мобільність» та «Інформатика». Відвідувачі змогли відчути себе діджеями, прослухали звуки моторів, подивилися в мікроскопи, ознайомилися з різноманітними матеріалами (карбоном серійного випуску, гумою з поля, точно підігнаною сталлю), розглянули, як виглядають віруси. І не лише ці теми висвітлювалися на заході. Зацікавленість. Захват. Здивування. Ось нова формула для покоління Z. У прямому сенсі можна було спробувати науку на дотик.


Організатори проекту хотіли показати, скільки цікавого насправді винайшли в Німеччині. Ева КОРБ, референт відділу німецького культурного центру Goethe-Institut при посольстві ФРН в Україні зазначає: «Часто Німеччина оцінюється, як країна письменників чи поетів, але наша країна багата на винахідників. Ми займаємо провідне місце серед кількості патентів. Також ми створили он-лайн гру, спеціально для тих, хто не зможе прийти на виставку».


Карина БОНДАР.