Вівторок, травня 24, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Першокурсник-2018

Папуга, синичка, рак та тихоходки …

ВІД РЕДАЦІЇ: Проф. В.В. ЖМУРКО, декан біологічного факультету: «Цього року наш факультет отримав 850 заяв від абітурієнтів. Кількість бюджетних місць зросла: нині 59 місць на спеціальність «Біологія» та 15 – на «Біотехнології». Сьогодні на біологічному навчається 96 першокурсників…   Випускниця Харківської гімназії №47, нині студентка групи Б-112 Вікторія ГОРБЕНКО має найвищий рейтинговий бал.


 

– Вікторіє, чому біологія?

– У 8-му класі я взяла участь у Всеукраїнській олімпіаді з біології, де несподівано посіла призове третє місце. Так  я остаточно зрозуміла, що біологія – моє. Згадую із вдячністю рідну гімназію: вона дала нам ті знання, що дозволили мені і моїм однокласникам теж вступити до Каразінського: Марина МАЗУР, Михайло ЗАГАЙНОВ, Анна ТАНЦЕРОВА та ін. Сподіваюся,  університет продовжить зміцнювати наші покликання. Я з дитинства люблю тварин. Спочатку мала двох папуг – Кешу та Алісу, у яких з’явилось п’ятеро пташенят. Потім  знайшла на вулиці рака. Мабуть, він мав стати чиїмось обідом. Через два тижні я випустила його в річку. Одного разу я принесла додому пташеня-синичку, яке випало з гнізда. Вигодувавши його, я віднесла його до екопарку Фельдмана. Наразі у мене в чашці Петрі живуть мікроскопічні тихоходки, які вважаються найвитривалішими тваринами у світі.

– Задоволена вибором університету?

– Так, слухаючи свій внутрішній голос, я поставила Каразінський першим у пріоритетному списку. І не шкодую! Також я обрала секцію стрільби з лука. Подекуди я не звикла до тривалості пар та заплутаних коридорів, але все ще попереду!


Надія РУБІНІНА.