Середа, травня 25, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Каразінські традиції!

Менделєєвські лауреати!

Харківські школярі, наші абітурієнти, здобули перемогу на  Міжнародній Менделєєвській  олімпіаді з хімії! Юні харків’яни привезли з Мінська  золоту та дві срібні медалі. У змаганнях взяли участь близько 130-ти школярів із 22-х країн. Україну представляла команда із восьми учасників. Володар золотої медалі  –  Дмитро Царенко, 11-класник Харківського фізико-математичного ліцею №27. Срібні медалі завоювали Ольга ВАЩЕНКО та Марина МАЗУР, 11-класниці Харківської гімназії № 47.


Випускниці Харківської гімназії №47 Марина МАЗУР та Ольга ВАЩЕНКО у травні привезли до Харкова «СРІБЛО» з Міжнародної Менделєєвської олімпіади, що проходила у Мінську. Дівчата і самі уперті до знань, а ще з ними не один рік працювали досвідчені гімназичні та університетські хіміки: учителі Т. В. Мельнікова та Т. І. Войлокова, керівник гуртка «Олімпіадна хімія», аспірант ДНУНТК «Інститут монокристалів» НАН України Є. М. Звягін, кращі студенти хімічного факультету Каразінського Іра Запорожець, Микита Оніжук. У стінах Харківського університету Оля та Марина здобували знання під пильним оком студентів-хіміків, переможців минулорічних турнірів та олімпіад. Це чудова традиція у Каразінському – підтримка своїх! І зовсім не дивує любов дівчат до УНІВЕРСИТЕТУ, і «муки вибору» випускниць не турбували зовсім.

Марина МАЗУР: «Займатися органічним синтезом, працювати у фармацевтичних компаніях – це мої плани та цілі, а шлях до них лежить через навчання у Харківському університеті!»

Ольга ВАЩЕНКО: «Я завжди керуюся правилом: роби МАКСИМУМ із МІНІМУМА, не гай час. Навчання у Харківському університеті – престижне, і я обираю його тому, що вірю: так я розкрию свій потенціал».

Окрім Менделєєвського «срібла» у Мінську, Ольга має багато золотих нагород обласного та Всеукраїнського рівня. А ще цього літа після результатів Всеукраїнського відбору дівчина виборола право позмагатися разом з четвіркою кращих учнів-хіміків України у Чехії за першість у хімії.

Т. І. ВОЙЛОКОВА, учитель хімії Харківської гімназії №47: «Ми всі вклали частинку душі у професійне зростання Олі та Марини. Унікальна працездатність дівчат + концентрація + цілеспрямованість – привели їх до високих результатів! Вірю у динаміку їх подальшого зростання».


Ліна ТИМАРСЬКА.