Вівторок, березня 28, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Конференції

 

Минуле, сучасне і майбутнє медіа

Організаторами Міжнародної науково-практичної конференції «МЕДІА: МИНУЛЕ, СУЧАСНІСТЬ, МАЙБУТНЄ» стала кафедра журналістики філологічного факультету. Надійшло близько 80 заявок від учасників із різних регіонів України та представника з Китаю. Працювали секції: «Журналістика як документ доби», «Стабілізуюча роль ЗМІ в умовах інформаційної війни», «Новітні технології в медіа: етико-правовий та технічний аспекти», «Нові та альтернативні медіа у ХХІ столітті», «Тренди епохи постжурналістики», «Етико-правове регулювання медіа: вчора, сьогодні, завтра», «Права людини в журналістиці: проблеми, тенденції, трансформація», «Викладання журналістики в ХХІ столітті: відповідь на виклики часу», «Журналістика і суміжні галузі: точки перетину», «Науковий і творчий доробок проф. І. Л. Михайлина: пам’яті вченого» та круглий стіл «Довіра до медіа як чинник дієвості журналістики». На пленарному засіданні були заслухані доповіді докторів наук – завідувача кафедри масової та міжнародної журналістики Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара М. В. Бутиріної, завідувача кафедри журналістики Харківської державної академії культури В. А. Маркової, завідувача кафедри медіакомунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Л. В. Стародубцевої та професора кафедри управління соціальними комунікаціями Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця В. М. Чекштуріної.

Проф. Л. М. ХАВКІНА: «Конференція була широкотематичною – задля того, щоб можна було поговорити про сучасну діяльність медіа з проекціями на минуле та майбутнє й із розумінням взаємозв’язків, досвіду, традицій та перспектив. Заявок було представлено більше, ніж ми сподівалися. Нам зокрема вдалося досягти поставленої мети: зібрати представників усіх основних центрів журналістської освіти на рівні вищих навчальних закладів Харкова, тобто представників кафедр журналістики та близьких за спрямуванням, які виникли за останні роки. Це дало можливість познайомитися, почути один одного, налагодити майбутню співпрацю. Ще одна мета – продовження зв’язку теорії, викладання і практики. Так, у круглому столі в межах заходу змогли поспілкуватися та зустрітися теоретики, викладачі і практики журналістики: всі дотичні до медіасфери з різних точок зору. Плюс конференції – залучення студентів як учасників. Адже вони – наступне покоління практиків, теоретиків і викладачів. Я завжди за те, щоб і магістранти, і бакалавранти могли виступити не тільки помічниками в організації конференції, а й учасниками наукових секцій і круглого столу. Тому мені дуже приємно було почути доповіді, якісно зроблені одноосібно або у співавторстві з науковими керівниками, наших студентів – Наталії Чемеріченко (бакалаврант заочного відділення), Олесі Фесенко (бакалаврант очного відділення), ст. лаборанта кафедри і магістрантки Карини Мощенко, у співавторстві ст. викладача кафедри Н. Б. Калашник і бакалаврантки Таїсії Єрохіної, учасниці круглого столу Карини Бондар. Хочеться відзначити окремо допомогу наших студентів у технічній, інформаційній, організаційній діяльності. Чи не найприємнішим було готувати останню сторінку програмки конференції, де вказано всіх учасників поза офіційним оргкомітетом цього організаційного процесу – наших студентів, чиїми руками було зроблено верстку, дизайн, інформаційну підтримку, відео- та фотозйомку: це Єрохіна Таїсія, Бондар Карина, Фесенко Олеся, Мощенко Карина, Лукаш Ярослав, Беззубець Катерина, Чайка Марина, Колодько Альона.

Із наукових статей учасників конференції буде сформовано окремий випуск «Вісника Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія: Соціальні комунікації», який є фаховим у цій галузі».

Таїсія ЄРОХІНА.