Понеділок, березня 27, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Лауреат Премії імені В.Н.Каразіна

 

Мала планета "Vasylshev".

ВІД РЕДАКЦІЇ: Найвищу університетську нагороду – Премію імені Василя Назаровича Каразіна отримав доктор фізико-математичних наук, доцент кафедри астрономії та космічної інформатики Василь Григорович ШЕВЧЕНКО .


За плечима провідного наукового співробітника НДІ астрономії – 33 роки праці у відділі фізики астероїдів і комет, понад 250 наукових публікацій. За досягнення в науці Василь Григорович отримав у 2012 премію ім. Н.П. Барабашова, а визнання в колі колег підтверджує індекс цитування Scopus – 21.  Проте його здобутки не обмежені  документами й посиланнями в інтернеті, а відомі далеко за межами нашої планети! Десь там, між орбітами  Марса і Юпітера, в головному поясі рухається астероїд з номером 17034, названий Міжнародним астрономічним союзом на честь нашого номінанта – "Vasylshev".

2017 рік став для Василя Григоровича плідним: у квітні він успішно захистив докторську дисертацію «Інтегральна фотометрія астероїдів: спостереження і чисельне моделювання», опублікував 11 статей, чотири з яких розміщені в провідних виданнях – Icarus, Astronomy and Astrophysics та Astronomy & Astrophysics (Caucasus), виступав з доповідями на конференції у Фінляндії та на Європейському планетному конгресі в Латвії, керував магістерською та трьома бакалаврськими роботами.

«Один у полі – не воїн», – зазначає Василь Григорович, –  «працівники кафедри та НДІ астрономії – це і друзі, і колеги, і мотиватори. Разом ми проводимо обласну олімпіаду з астрономії, Барабашовські наукові читання, а також займаємо крісла журі на обласному етапі конкурсу-захисту робіт МАН. У нас багато талановитих вчених, з якими я  співпрацюю:  І.М.Бельська,  Д.Ф.Лупішко, Ю.Г.Шкуратов, Д.Г Станкевич, Ю.М.Круглий, В.Г.Кайдаш, І.Г.Слюсарєв та ін."

Зараз Василь Григорович готується до конференції, що присвячена дослідженню безатмосферних тіл у космічну еру,  яка відбудеться у червні в НДІ астрономії нашого університету. А ще науковець планує відвідати Генеральну асамблею Міжнародного астрономічного союзу, яка проходитиме наприкінці серпня у Відні.

Василь Григорович: "Каразінська премія – це визначне досягнення. Це водночас відзнака за плідну працю і стимул рухатись далі. Звичайно, приємно отримувати нагороди – це означає, що моя справа корисна і затребувана часом! Складові успішної роботи –  любов до своєї професії й активний, сильний колектив!"

Д.КАЛЬНІЦЬКА.