Середа, травня 18, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Факультет іноземних мов

Руйнуємо стереотипи

ВІД РЕДАКЦІЇ: Минулий рік для юних науковців факультету іноземних мов був багатим на цікаві події та приніс чимало перемог. Голова СНТ викладач кафедри англійської філології Світлана Олександрівна ТАРАСОВА:

Офіційні члени наукового товариства – близько 100 студентів, проте є ще студенти, які беруть участь у конференціях, олімпіадах та семінарах різноманітних рівнів. Основна мета СНТ –   всебічне сприяння науковій, винахідницькій, творчій діяльності студентів  та розвиток славних традицій НТ вищої школи Каразінського. Наукове товариство факультету робить наукове життя студентів цікавішим, допомагає зруйнувати стереотип, що «наука – це невесело». Наприклад, активною є організація наукових гуртків кафедр за теоретичними та практичними напрямками. Основна ідея напрямку – формувати команди, що займаються проведенням досліджень чи спеціалізованою підготовкою в певній сфері для організації досліджень або прикладних процесів.  Або, інтелектуальні лексичні  ігри. Основна мета напряму діяльності – в підготовці до наукової діяльності студентів і розвитку швидкості мислення та кругозору.

Серед найсерйозніших здобутків юних науковців за останній період – виступ  на Міжнародній студентській науковій конференції “Каразінські читання: Іноземна філологія. Погляд у майбутнє”, в якій брали активну участь 30 студентів факультету. У січні цього року на факультеті відбувся ІІ тур університетського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Філологія».  Перше місце посіла третьокурсниця Анастасія Мельничук, друге – Валерія Ніколаєнко, третє місце поділили студентки ІV курсу Юлія Пелюшенко та Ірина Самойлова. Також у січні пройшов ІІ етап університетського конкурсу студентських наукових робіт  у галузі «Переклад». За результатами двох турів переможцями стали: третьокурсниця Вероніка Пісарєва, яка посіла І місце, студентки четвертого курсу Юлія Колесник та Ольга Данилова вибороли ІІ місце, ІІІ місце отримали другокурсниця Анна Івахтіна, третьокурсниці Олександра Бондаренко та Анна Кіценко, а також студентка четвертого курсу Ольга Петрова.

Адміністрація факультету – декан проф. В. Г. Пасинок та її заступники доценти С. Г. Мащенко, Н. А. Оніщенко та П. Т. Гусєва  –  створюють сприятливі умови для творчості студентів. Все це було б неможливо і без підтримки куратора СНТ, заступника декана з наукової роботи факультету іноземних мов, наукових керівників, викладачів, які завжди допоможуть та спрямують студента: проф. В.О. Самохіної, доц. В.П.Кривенка,  проф. О.В.Ребрія,  С.А.Віротченко, проф. С.К. Криворучко, А. С. Птушки.

Д. ФАЙНА.