Середа, травня 18, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Хіміки. Студентська наука

Квиток в науку

ВІД РЕДАКЦІЇ: Шлях у велику науку студентів лежить через Студентське наукове товариство. У цьому впевнений голова СНТ хімічного факультету Денис КАЛІНІН.

«Участь у Студентському науковому товаристві є перспективною можливістю для амбіційних і здібних студентів, які прагнуть винести свої наукові здобутки на  суд загалу чи позмагатися в обізнаності», – в цьому переконаний голова СНТ хімічного факультету Денис КАЛІНІН. На цій  посаді він із минулого вересня. З того часу  успішно поєднує обов’язки старости групи ХМ-54 та керівника СНТ.

Денис КАЛІНІН:

Я займаюсь агітацією науки серед школярів і студентів. Наприклад, 30-го вересня 2017 р. у «Ніч науки» ми збирали охочих і проводили експерименти. На кураторських годинах учасники СНТ провели бесіди, організували олімпіади. Сама по собі моя позиція голови СНТ ніяких «привілеїв» не дає. Так, бонуси до рейтингу я отримую безпосередньо за участь у конференціях. Я брав участь в минулорічних Хімічних каразінських читаннях з доповіддю з аналітичної хімії «Розділення і визначення жирних кислот», де посів третє місце.  До речі, заявами на отримання додаткових балів займається теж СНТ. Щодо групи, то вона складається з десяти студентів, щонайменше сім з яких є активними дослідниками й експериментаторами і завжди готові дивувати конкурентів на конкурсах і олімпіадах з хімії.


Денис є одним із організаторів цьогорічних «Хімічних Каразінських читань», які проводитимуть  ювілейний десятий рік поспіль.  На учасників очікують сюрпризи. А ще в заході візьмуть участь студенти не лише з України, а і з Білорусі.


Максим Олександрович КОЛОСОВ, заступник декана з наукової роботи: «Завдяки СНТ студенти можуть публікувати свої наукові статті, забезпечити собі участь у конкурсах. Ми координуємо регіональний конкурс ради ректорів, конкурс стипендіальної програми  «Завтра UA» та раз на три роки спільно з Інститутом монокристалів НАН України проводимо міжнародну конференцію, яка цього року матиме назву «Хімія азотовмісних гетероциклів». У ній візьмуть участь кафедри органічної хімії, прикладної хімії та хімії матеріалознавства. Зараз відбувається відбір робіт з регіонального конкурсу, результати якого оприлюднять у квітні. Серед восьми учасників п’ятеро – студенти нашого університету. Спільно з профкомом ми організовуємо заходи на День хіміка 27-го травня, а також рекламуємо наш факультет».

Надія РУБІНІНА.