Вівторок, травня 17, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Переможниця міжнародної олімпіади

Переможниця міжнародної олімпіади


ВІД РЕДАКЦІЇ. Починаємо розповідати про унікальних абітурієнтів, нині першокурсників Харківського університету. Серед них першокурсниця механіко-математичного факультету Тетяна ЛАВІНСЬКА.
Тетяна – випускниця харківського фізико-математичного ліцею № 27, минулого літа вона взяла участь у 51-їй Міжнародній олімпіаді з математики, яка проходила в Астані (Казахстан) і виборола призове третє місце. Її нагородили бронзовою медаллю.
- Таню, скажіть, як вам вдалося досягти цієї перемоги?
- Я з раннього дитинства захоплювалася математикою, потім вступила до фізико-математичного ліцею. В ліцеї я брала участь у всіх можливих конкурсах, пов’язаних з математикою: у «Наукових стартах», у турнірах Юних математиків тощо, у олімпіадах шкільного, міського, обласного, Всеукраїнського рівнів. Починаючи з дев’ятого класу, математика стала займати весь мій час, довелося відмовитися від інших захоплень: танців, наприклад. З того часу я почала серйозно готуватися до всіх конкурсів та олімпіад з викладачами С. О. ЛІФИЦЕМ та Т. О. ЩЕРБІНОЮ. В одинадцятому класі я показала високі результати на Всеукраїнському рівні олімпіади з математики, пройшла відбір на Міжнародну олімпіаду. Там посіла третє місце.
Участь у такій олімпіаді – це дуже цікавий науковий досвід, досвід спілкування з учасниками (на олімпіаді було представлено понад сто країн). Мене завжди підтримували батьки, бабуся, допомагали впоратися з великим обсягом роботи.
Я щаслива, що вступила до університету, бо давно про це мріяла. Сподіваюся, що університет дасть мені можливість здобути нові цікаві та корисні знання.


А. ЧАЛА, наш спецкор.