Четвер, грудня 08, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Вересень-2017

«Мистецтво об’єднує молодь» -

Така акція - виступ симфонічного оркестру під відкритим небом - відбулася до 100-річчя від дня заснування Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського. Свято музики просто неба символічно розпочалося гімном студентів “Gaudeamus”, адже біля Каразінського університету зібрались ректори, представники адміністрації, студенти й викладачі понад 30 вищих навчальних закладів Харкова. Присутні насолоджувались творами світової класики у виконанні студентського симфонічного оркестру Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського та молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський» за участю хору оперної студії. Лунали увертюра до опери «Кармен» Жоржа Бізе, Симфонія № 40, 1 частина Вольфганга Амадея Моцарта, «Угорський танок № 1» Йоганнеса Брамса, хор з опери «Набукко» Джузеппе Верді. Спеціальним гостем свята став американський диригент Теодор Кучар.

 

«Перепустка» до студентського життя

ВІД РЕДАКЦІ. Цього року до університету бажало потрапити понад двадцять тисяч першокурсників, а пощастило трохи більш, ніж двом тисячам. І ось упродовж тижня Студентська рада цікавими заходами вітала наймолодших студентів Каразінського з приєднанням до  університетської, родини!


«Тиждень першокурсника» - це традиційне свято, що вписується у контекст Каразінських цінностей. Незабутній час, коли кожен день студентів зустрічають нові і нові події, які дозволяють краще пізнати університет і самих себе.

Даніела ДААС, студентський декан факультету іноземних мов: «Відкриття тижня відбувалося у понеділок біля Головного і Північного корпусів. Ми підготували різноманітні конкурси, флешмоби, участь у яких винагороджувалася подарунками. Цьогоріч розіграли кілька десятків футболок з символікою Студентської ради, подарунки від наших спонсорів. До нас долучилося майже 600 першокурсників».

Святковий вівторок продовжили квестом «Орел та решка»: для студентів влаштували уявну подорож країнами світу. Їхнє число відповідало кількості факультетів (21). Змагалося 20 команд. Даніела: «Учасники були тематично одягненими, у кожної групи - свої «фішечки». Особливо здивувала команда механіко-математичного факультету.  Квест проходив у Північному корпусі, щоб студенти пізнали усі його таємничі куточки. Змагання тривало близько трьох годин. Переміг фізико-енергетичний факультет, друге місце посів юридичний, а третє - соціологічний».

У середу святкували день спорту, і розпочали його із ранкової зарядки та виступу команди з чирлідингу. Потім слово взяли представники різноманітних спортивних секцій університету. Бажаючі могли постріляти з лука, спробувати себе у таеквондо, бадмінтоні та футболі. Далі -  брифінг із членами Студентської ради. Даніела: «Першокурсників цікавила специфіка нашої діяльності і те, як до нас приєднатися. Серед активу, який організував «Тиждень першокурсника» - голова студради Євгеній Лобанов, його заступник Марина Дудніченко, секретар студради Діана Зайцева, колишній і нинішній студдекани філологічного факультету Ніка Сін та Анастасія Прохорова, активіст з філософського Денис Кулібаба, заступниця студдекана економічного факультету Марина Близнюк, Денис Теліженко з факультету комп`ютерних наук, Марія Ступіна із соціологічного».

У четвер продовжили святкування: біля Північного корпусу влаштували кінопоказ під відкритим небом. Демонстрували стрічку «Євротур». Завершився святковий тиждень у п`ятницю одним із найочікуваніших розважальних заходів року: вечіркою у клубі «Місто». Розважальна програма, танці, клятва першокурсника запам`яталися на все життя.

Ксенія ЗУБКОВА, першокурсниця соціологічного факультету: «Тиждень першокурсника» подарував нам можливість дізнатися більше про університет та поспілкуватися з одногрупниками у неформальній обстановці!»

«Тиждень першокурсника» - весела перепустка до студентського життя, адже хто гарно працює, той не менш добре відпочиває.

Я. ОЛЬЖИК.