Субота, березня 25, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Університетські історії

Відтворено втрачену частину пам`ятника Каразіну

ВІД РЕДАКЦІЇ:  Чи помітили Ви, як змінився пам`ятник Василю Назаровичу? Тепер у нього є обрамлення - може і не значне доповнення, проте з цікавою історією! Відновлено початковий вигляд постаменту засновнику нашого університету.

Володимир Степанович ПАХАРЕНКО, проректор з адміністративно-господарчої роботи:

- За свою історію пам'ятник декілька разів змінював місце розташування. Урочисте відкриття пам’ятника відбулось 20 червня 1907 року - його встановили на круглій площі на початку головної алеї Університетського саду (нині Сад імені Т. Г. Шевченка). У зв'язку з будівництвом на тому ж місці монументу  Шевченка, у лютому 1934 року пам’ятник перенесли на Університетську вулицю, навпроти тодішньої будівлі Харківського університету (перед входом в колишню Університетську церкву). У 1958 році пам’ятник перенесли втретє - його розташували зліва від нинішнього будинку нашого університету в саду Шевченка, тоді і загубилось обрамлення постаменту.

З нагоди двохсотої річниці заснування Харківського університету в 2004 р. пам'ятник встановили перед Головним корпусом університету. Цього року ми відновили його початковий вигляд - обрамлення з 4 пілонів та вставлених труб. Граніт замовляли в Житомирі, а первісний вигляд обрамлення відтворив Генадій Михайлович Тригубенко. Кошти на зведення надав спонсор, а на матеріали витратили біля 80 тисяч гривень.

Д. КАЛЬНІЦЬКА.