Середа, травня 31, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Відлуння перемоги

24 години, 6 задач та 5 фіз-техівців

ВІД РЕДАКЦІЇ: Команда Каразінського університету TheorMen-Ukraine посіла третє місце на Міжнародній олімпіаді з теоретичної фізики. Представляли команду студенти фізико-технічного факультету, нині студенти групи ТЯ-41: капітан Антон Чаркін-Горбулін, Андрій Лобасенко, Олександр Бурлаєнко,  Олексій Лук'янчук, а також колишній студент групи ТЛ-61, а нині випускник Єгор Сурков.

Олімпіада проходила онлайн, завдання надсилали на пошту, на вирішення задач відводилося 24 години. Завдання були важкими, зізнаються члени команди, проте вони набрали 40 балів і посіли третє місце в таблиці - обійшли 31 команду (з тих, що потрапили до рейтингу), і не добрали лише 4 бали до другої позначки.

У чому ж секрет їхнього успіху? Єгор Сурков дізнався про олімпіаду за 12 годин до початку, коли працював  із школярами на їхній обласній олімпіаді. Єгор: "За перемогу змагались з університетами США (Массачусетський технологічний), Китаю, Росії (МДУ, Казань, МФТІБ Уральський федеральний), Японії (Токіо), Гон-Конг, Аргентина (університет Буенос-Айрес), Іспанії (Сантьяго де Компостела), Філіпін тощо. Вважаю, що  наша перемога - це успіх фізтехівської системи викладання фізики та усіх викладачів факультету".

Олександр, наприклад, посів друге місце в університетській олімпіаді з математики, опублікував декілька наукових статей, а ще активно брав участь у міжнародніх літніх програмах з теоретичної фізики. Олександр Бурлаєнко: "Ми мали 24 години, 6 задач та 5 фізтехівців. Побачили оголошення в інтернеті, нам стало цікаво і ми захотіли випробувати наші сили у такиій масштабній події. Насправді, навіть уявити не могли, що будемо змагатися на рівні з такими університетами як: Cambridge, MIT , Oxford, та ін. Я хотів би подякувати усім викладачам фізтеху за високий рівень знань".

Капітан команди Антон в минулому році переміг на Всеукраїнському турнірі з фізики, а зараз знаходиться на стажуванні в Люксембурзькому університеті. Антон Чаркін-Горбулін:" Завдання були важкі, стосувалися в основному матеріалу, який нам ще треба вивчити. Дуже вдячний викладацькому складу фізтеху, які різносторонньо готують свої студентів".

Олексій Лук'янчук посів третє місце в університетській олімпіаді з фізики: "Особливої підготовки до олімпіади не було - попередні 5 семестрів саме і стали чудовою підготовкою. Кожен викладач зумів навчити нас "відчути" фізику".

К. ДАША.