Понеділок, березня 27, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

У Малому Каразінському

Наукові старти юних

ВІД РЕДАКЦІЇ. Відбулося ювілейне ХV фізико-математичне свято «Наукові старти», організоване Центром довузівської освіти Каразінського університету та Харківським фізико-математичним ліцеєм № 27. Близько 700 дітей Харківщини взяли участь в олімпіаді з математики (4-8 класи) та фізики (8-9 класи).

На урочистому відкритті «Стартів» актова зала Головного корпусу була переповнена школярами, їхніми батьками, гостями заходу. Учасників привітали проректор, доцент А. В. Пантелеймонов, декан фізико-технічного факультету, проф. І. О. Гірка, декан факультету математики та інформатики, проф. Г. М. Жолткевич, директор Центру довузівської освіти, доц. В. І. Чеботарьов, координатор Малого Каразінського університету В. В. Курільченко, Заслужений учитель України, вчитель фізики Центру довузівської освіти та Харківського фізико-математичного ліцею № 27 І. М. Гельфгат, Заслужений учитель України, вчитель математики Центру довузівської освіти та Харківського фізико-математичного ліцею № 27 С. А. Ліфиць.

Після закінчення олімпіад для школярів було проведено розбір задач, відбулися зустрічі батьків із викладачами Малого Каразінського університету і вчителями Харківського фізико-математичного ліцею № 27, прочитано науково-популярні лекції для учасників та гостей «Наукових стартів».

Координатор Малого Каразінського університету В. В. КУРІЛЬЧЕНКО: «Фізико-математичне свято «Наукові старти» має таку назву недаремно: цим святом ми розпочинаємо навчальний рік у Малому Каразінському університеті та відкриваємо низку заходів, наукових конкурсів. Назва також символічна, адже школярі Харківщини знають, що саме в університеті можуть розраховувати на підтримку будь-яких своїх наукових починань та допомогу в опануванні різноманітних наук шкільного курсу. Тому ми відкриті для всіх бажаючих навчатися і сподіваємося, що тут буде цікаво всім!».

Олексій ТУРУТА, батько учасників олімпіади, вихованців МКУ: «Мої діти навчаються у Малому Каразінському університеті, тому з радістю завітали на олімпіаду. Молодший, син-четверокласник, з останнього року дитячого садку відвідував заняття з фізики, де нам дуже подобалися експерименти, нині ще зацікавився конструюванням. Старша донька з 1 класу навчається у Малому Каразінському на секціях фізики та математики, а зараз ще й успішно вступила до 27-го ліцею».

Доц. А. В. ПАНТЕЛЕЙМОНОВ, проректор: «Фізико-математична освіта відіграє нині важливу роль. Державі, як показала вступна кампанія, необхідні спеціалісти у цих галузях. І те, що на «Наукові старти» завітало так багато школярів, дуже важливо і для нашого університету, і для Харкова, і для України».

І. М. ГЕЛЬФГАТ, Заслужений учитель України, вчитель фізики Харківського фізико-математичного ліцею № 27: «Нинішнє п’ятнадцяте свято свідчить не тільки про певну наукову традицію, а й означає те, що сьогодні в університет вперше прийшли діти, які ще жодного разу не були на олімпіаді. Це надзвичайно приємно! Радує й те, що імена переможців «Наукових стартів» згодом лунають на інших олімпіадах вищих рівнів. Та особливо приємно, коли наші вихованці, постійні учасники олімпіад, дорослішають і стають успішними студентами Каразінського університету».

Таїсія ЄРОХІНА.