Вівторок, травня 17, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Пам’ять

Володимир Петрович БАБИЧ

29 серпня 2017 року на 82 році пішов з життя Володимир Петрович Бабич − доктор економічних наук, професор, академік Української Академії інформатики, заслужений діяч науки і техніки України − один з провідних економістів сучасної України. Визнаний керівник наукової школи з розробки нових методів управління науково-технічним прогресом і вдосконалення економічного механізму в умовах ринкових відносин. За більш ніж півстоліття наукової діяльності Володимир Петрович Бабич підготував 81-го кандидата  економічних наук і 6 докторів економічних наук.

Володимир Петрович Бабич народився 1 вересня 1934 року на Сумщині в робітничій сім'ї. Природа наділила його надзвичайною працьовитістю, скрупульозністю, спостережливістю, прекрасними організаторськими здібностями.

Йому з юності були притаманні аналітичне мислення й цілеспрямованість, що проявилися в невгамовному бажанні вчитися та здатності сприймати наукові знання. Пізніше це переросло в прагнення створювати нові знання та потребу передавати їх новим поколінням людей. Його трудовий шлях − від робітника заводу транспортного машинобудування імені В. А. Малишева до доктора економічних наук, професора, академіка ХНУ імені В. Н. Каразіна.

За глибоким переконанням В. П. Бабича − для людини немає нічого дорожчого, ніж його пам'ять про попередні покоління, через які він прийшов у життя. Пам'ять повинна стати найвищою моральною цінністю, тому що забути − означає зрадити тих, хто втілив у нас гідний досвід багатьох століть життя свого роду, добре відчуття до своїх предків − це глибоке почуття любові до своєї Батьківщини, свого народу. Пам'ять про таку талановиту й мудру людину ніколи не згасне в наших серцях.

Колектив кафедри економіки і менеджменту.