Субота, червня 10, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Зверніть увагу!

Годинник, що випереджає час

ВІД РЕДАКЦІЇ. Ви уже послухали мелодію університетського годинника у новому навчальному році? Уже понад півстоліття на Головному корпусі Каразінського працює годинник. Сергій Іванович Натаров та Микола Андрійович Терещенко 1963 р. займалися встановленням годинникового велетня. До цього на нашій споруді містився інший хронометр, який прикрашав Харківську Південну залізницю. Найвідданіші хранителі годинника розповіли нам про його довгострокову службу.


Головний механік Віктор Іванович ФУРСОВ: «1997 року годинникова стрілка не витримала випробування часом та відвалилася. Постало питання щодо ремонту. Коли оглядали механізм, то побачили, що він має номер 001. Тобто це перший годинник з Ленінградського оптико-механічного заводу, який розробили спеціально для нас у 1963 р. У 2015 р. Асоціація випускників вирішила поновити роботу годинника та  настояла на тому, щоб били куранти. Мав ще звучати Гімн університету, за яким о 8 ранку починалися б заняття. Але цю ідею поки що вирішили відкласти. І Каразінський годинник, і той, що розташований на Успенському соборі кожного року перевіряються по еталону. За ремонт нашого годинника відповідає Василь Михайлович Черв’яков, працівник Харківського ремонтно-будівельного управління „Харківліфт-1 “».

Заступник головного механіка Юрій Григорович ПЛЕТНЬОВ: «Такі стрілки в звичайному магазині не купиш. Тож треба було знайти, хто їх візьметься виготовляти. Вдалося знайти фірму «Маяк». Нові стрілки з полегшеного металу. Велика стрілка має 1,80 м. Маленька − 1, 30 м. Ці годинникові стрілки мають прослужити довше. Істотних проблем після їхньої заміни не було. Разом з Сергієм Натаровим робили й ремонт у 90-х, а він їх обслуговував майже 30 років».

К. МОСЬПАН.