Вівторок, травня 17, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Кого пам’ятаємо і любимо!

Зірки гаснуть, але світло від них лине...


ВІД РЕДАКЦІЇ. Надходять листи до редакції. Їх за календарний рік −  понад тисячу. І ми цим пишаємося! Значить − живі, значить − потрібні. Першого вересня відкрили іменну аудиторію, вшановуючи пам’ять університетської людини, − ХОЛІНА Юрія Валентиновича. Готуємо для вас репортаж із занять в аудиторії. А ось і перші листи до редакції.

...Аудиторія хімічного факультету 6-104 віднині носить ім’я першого проректора, проф. Ю. В. Холіна. Активна і творча людина Юрій Валентинович залишив нам чимало досягнень, що стосуються не лише науки, а й суспільного життя.

Уже зараз в аудиторії йдуть заняття: лунає голос викладача, тим часом п’ятикурсники пишуть конспекти, схиливши свої голови, в яких назавжди збережена пам’ять про Юрія Валентиновича…

Руслана ХОДЖАНОВА, п’ятикурсниця хімічного факультету: «Ми любили і поважали Юрія Валентиновича.  І раді, що тепер його ім’я твердо й назавжди вкарбовано у скрижалі історії рідного університету і у наші серця, адже ця людина зробила дуже багато для альма матер. Нам його не вистачає…»

Катерина БОНДАРЕНКО, п’ятикурсниця хімічного факультету: «Юрій Валентинович був чесною і доброю, дуже розумною та енергійною людиною. На його пари ми ходили із задоволенням, бо він умів зацікавити своїм предметом, своєрідним ставленням до життя, до альма матер, до науки… Я вважаю, що відкриття аудиторії на його честь − це масштабна та знакова подія».

Проф. О. М. КАЛУГІН, декан хімічного факультету: «Юрій Валентинович був видатною і талановитою людиною. За життя він зробив дуже багато не лише для кафедри, якою він завідував і докорінно змінив, а й для університету, для держави. Він мав завжди дуже цікавий підхід до роботи, був чудовим керівником, менеджером. Багато років стояв на чолі організації шкільних олімпіад з хімії та готував призерів міжнародних олімпіад.  Юрій Валентинович співпрацював з науковцями з Бразилії, де проходив стажування. Вболівав за освіту і науку, працюючи членом Національної команди експертів з реформування вищої освіти. Рішення присвоїти аудиторії його ім’я було одностайним, бо ця людина пов’язала своє життя з Харківським університетом ще школярем, готуючись до Міжнародної олімпіади. Це найменше, що ми можемо зробити сьогодні в пам’ять про нього, а далі − буде захист дипломних і наукових робіт нашими студентами».

Е. ГУСЕЙНОВ, другокурсник відділення журналістики.