П'ятниця, травня 20, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить-2017. Травень

Урочисто відзначив Каразінський

День науки. Святкове засідання Вченої ради. Покладання квітів до  бюстів Нобелівських лауреатів, якими пишається університет, в знак глибокої пошани до їх життя та наукового подвигу. Відкриття виставки наукових праць учених альма матер. Працювала виставка портретів видатних вчених Харківського університету. У Музеї історії діяла виставка найцікавіших експонатів з історії досягнень учених десяти вузів Харкова… Вчена рада на своєму урочистому засіданні підтримала кандидатуру видатного науковця, лауреата Нобелівської премії з економіки 2002 р. Вернона Сміта на присвоєння звання Почесного доктора Харківського університету - Honoris causa. Низку учених університету було відзначено грамотами Каразінського за вагомий внесок у розвиток науки в університеті. ЧИТАЙТЕ у наступних номерах  інтерв’ю в номер із іменинниками. З доповіддю «М. Д. Пильчиков - професор Харківського університету», присвяченою 160-річчю від дня народження Миколи Дмитровича Пильчикова, виступив завідувач кафедри експериментальної фізики фізичного факультету, проф. В. П. Пойда.  НЕ ПРОПУСТІТЬ у наступних номерах надзвичайно цікаву розповідь з актової лекції, яку шанобливо погодився надати нам Володимир Павлович.

 

Нагородження переможців

Харківського регіонального конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук назвало імена кращих. «Харків залишається науковою столицею України. Вищі навчальні заклади міста плідно працюють. Харківською обласною державною адміністрацією проведено низку підготовчих заходів до Дня науки, створено Раду молодих учених при обладміністрації» - відзначив керівник апарату Харківської обласної державної адміністрації А. І. Бабічев. 353 наукові роботи за 4 номінаціями розглядало журі, з яких 12 здобули перемогу, 20 посіли ІІ місце та 28 розділили між собою ІІІ місце. Роботи студентів Каразінського університету були відзначені у трьох номінаціях. Це 13 наших вихованців. ЧИТАЙТЕ у наступних номерах інтерв’ю з ними.

О. ДЕУС, наш кор.

 

П. П. Гулаку-Артемовському

ВІД РЕДАКЦІЇ. Продовжуємо розповідати про благодійні внески на спорудження пам’ятника українському письменнику, ректору Харківського університету (1841-1849) П. П. Гулаку-Артемовському. Кожного дня небайдужих стає все більше, відповідно до цього зростають шанси якомога швидше побачити скульптуру.

За останні два місяці зібрано 13 786 гривень. Нещодавно до акції приєдналися: В. С. Татарова (250 грн.), Г. П. Черкасова (250 грн.), Ю. М. Кравцова (250 грн.), О. М. Юрченко (250 грн.).

ЩОБ ВИ ЗНАЛИ.

У 1817 році П. П. Гулак-Артемовський вступив до Харківського університету як вільний слухач словесного відділення. В Alma Mater письменник зростав від ординарного професора історії та географії до декана словесного відділення, а з 1841 року і до виходу у відставку - ректора Харківського університету. Пам’ятник П. П. Гулаку-Артемовському замовили заслуженому діячу мистецтв України Олександру РІДНОМУ, архітектурну частину розробив головний архітектор міста, заслужений архітектор України Сергій ЧЕЧЕЛЬНИЦЬКИЙ.                                                                                  

 

К. БОНД.