Вівторок, вересня 29, 2020

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Квітень-2017

З Каразінським − по життю!

ВІД РЕДАКЦІЇ. Випускний альбом. Пам’ять на все життя! Студентські роки в Каразінському із кожним випускником назавжди. Цієї весни Музей історії університету вирішив ще раз повернути нас у студентство: тут працює виставка випускних фотографій та альбомів вихованців університету різних років. Представлено 55 екземплярів особистих фотоальбомів. Виставка працюватиме до кінця квітня.


Доц. С. Д. ЛИТОВЧЕНКО, декан історичного факультету: «Я випускався в 1994 р., на жаль, тоді ми не робили альбомів, був непростий час. І десь-таки через це втратив ту мить …».

Проф. С. І. ПОСОХОВ, завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології: «Виставка повертає нас до студентського життя. В університеті ми знайшли не лише професійну стежину, а й однодумців, наставників. Кожен альбом − унікальний. Кожна мить − історична. Це  джерело пізнання університетської історії...».

Науковий співробітник Музею історії університету В. О. ПІВЕНЬ: «Традиції випускного альбому сягають ХІХ сторіччя. У фондах Музею історії університету зберігаються роботи майстрів трьох фотоательє: О. М. Іваницького, братів Блюм та ательє «Скасси и Ко». Уже тоді використовувалася техніка колажів, яка популярна й нині. У 20-30-х роках ХХ століття набуває поширення загальна фотографія. А з 30-х рр. повертається випускний альбом разом з портретним фото. З 40-х рр. стали фотоальбоми невід’ємною частиною університетського життя».

К. МОСЬПАН.