П'ятниця, липня 10, 2020

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

СНТ діє!

На вищому рівні!

ВІД РЕДАКЦІЇ: Студенти екологічного факультету активно розвивають університетську науку. Їхнє наукове товариство поєднує у собі не тільки розум та впевненість учасників, а й дружні стосунки, лідерські якості, завдяки яким молоді науковці постійно здобувають призові місця як на Всеукраїнському, так і на міжнародному рівнях. Допомагає їм у цьому куратор СНТ, завідувач кафедри екологічної безпеки та екологічної освіти  проф. А. Н. НЕКОС:


− Учасники Студентського наукового товариства екологічного факультету − студенти  різних курсів. Цього року наша спільнота поповнилась дев’ятьма студентами з першого курсу, які ще у школах брали участь у конкурсах Малої Академії Наук. Всього кількість учасників СНТ сягає понад 40. Олександра ЦЮМАН, голова студентського наукового товариства, минулого року ще першокурсницею брала участь у ІІ турі Всеукраїнської олімпіади з екології в м. Одесі і отримала грамоту «За вдалий дебют». А ще дівчина на першому році навчання в університеті виступила на міжнародній конференції і зробила чудову доповідь з презентацією, яку відмітив присутній директор Альянс Франсез м. Харкова Тімоте Де Маяра.

− Якими досягненнями за минулий рік може пишатися СНТ екологічного?

− Студенти у грудні брали участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі «Молодь і прогрес у раціональному природокористуванні-2016», що проводився на базі Національного авіаційного університету (м. Київ). Наш факультет блискуче представили четвертокурсники Олег ІВАНОВ, Юлія МЕДВЕДЄВА, Владислав ВОРОНІН: у різних номінаціях посіли І, ІІ та ІІІ місця відповідно, а студентка 6 курсу Анастасія ЯКУШЕВА виборола IV місце. Щороку наші студенти беруть участь у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт і здобувають призові місця. Так, наприклад, Маргарита КРИВИЦЬКА, студентка групи ДЕ-41 була переможцем трьох Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт і здобула два третіх місця у конкурсі за напрямком «Техногенна безпека» та «Молодь і прогрес у раціональному природокористуванні-2015», а у X Харківському регіональному конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук посіла II місце. Призерами ІІ етапу Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт за різними напрямками у минулому році також стали Ольга МАЛЬЧУК, Гліб ЯХНО і Анна ШЕРЕМЕТ, Юлія Медведєва, Анастасія БЕХТЄР та Юлія ЮРЧЕНКО.

Учасники СНТ були переможцями II туру Всеукраїнських студентських олімпіад за різними напрямками. Це Юлія МАЛІЙ, Ганна ПШЕНИЧНА, Юлія МЕДВЕДЄВА, Юлія ЮРЧЕНКО, Дмитро ВАРЧЕНКО. А за напрямом «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», що проходив у Харкові, I місце здобула студентка групи ДЕ-42 Карина МАТВЄЄВА.

−  Які заходи організовує СНТ?

− Наші студенти активно беруть участь та самостійно організовують наукові конференції. Минулого року відбулося 10 конференцій, 5 з яких − міжнародні. Всього у 2016 було опубліковано майже 80 статей і тез. Студенти публікуються не тільки у збірках матеріалів конференцій, але й у фахових журналах. Наші викладачі намагаються допомогти і зробити так, щоб студенти мали хоча б по одній науковій публікації до захисту бакалаврських дипломних робіт.

Вже цього навчального року 1-2 грудня на факультеті студенти організували V Міжнародну наукову конференцію молодих вчених «Екологія, неоекологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», учасниками якої були представники не тільки України, а й Білорусі, Польщі, США. Також щорічно на факультеті проходить англомовна конференція, яку допомогає організувати викладач англійської мови Н. І. ЧЕРКАШИНА. Надія Іванівна із задоволенням допомагає студентам писати наукові статті та робити доповіді англійською. Особисто мені дуже приємно бачити наших студентів англомовними!

Також кожного року навесні у нас проходять Всеукраїнські наукові Таліївські читання, і тут вже проявляються  партнерські взаємовідношення викладача та студента, а у збірці конференції публікуються результати спільних наукових досліджень. Наприклад, минулої осені викладачі зі студентами 2 курсу виїжджали на польові експедиційні дослідження, привезли багато зразків води з р. Лопань та ґрунту з території Дергачівського району. За результатами було опубліковано багато статей у співавторстві. Восени разом зі студентами викладачі взяли участь у святкуванні Дня народження студентського наукового товариства, яке проходило у головному корпусі Каразінського. Студенти-екологи представили способи корисного використання твердих побутових відходів, показали, як потрібно піклуватись про власне здоров’я, ознайомили з діяльністю екологічного факультету.

«Нещодавно студенти подали заявки для участі у стипендіальній програмі «Завтра.UA». Це Владислав ВОРОНІН, Маргарита КРИВИЦЬКА та Юлія МЕДВЕДЄВА», - зазначає Алла Наумівна.

За словами Алли Наумівни, серед найактивніших учасників СНТ екологічного факультету можна виділити Олександру ЦЮМАН, Катерину ШЕРЕМЕТ, Ольгу МАЛЬЧУК, Маргариту КРИВИЦЬКУ, Олега ІВАНОВА, Юлію МЕДВЕДЄВУ, Владислава ВОРОНІНА, Анастасію ЯКУШЕВУ, Юлію ЮРЧЕНКО, Ганну ПШЕНИЧНУ, Карину МАТВЄЄВУ, Валентину ТОЛСТЯКОВУ, Юлію МАЛІЙ, Гліба ЯХНО, Ганну ШЕРЕМЕТ. Слід також зазначити, що минулого року студенти Денис АХТИРСЬКИЙ та Ольга МАЛЬЧУК отримували іменні стипендії від благодійного фонду Юрія Сапронова.

Без приємних заохочень за активну студентську наукову діяльність та за високі досягнення у цій сфері не обійтися. Традиційно на День факультету студентів нагороджують грамотами, а на захистах дипломів  вручають збірники з їхніми науковими публікаціями. Викладачі екологічного факультету пишаються своїми вихованцями, бо їх досягнення і успіхи значні, що не може не викликати гордість.

− Алло Наумівно, вам подобається працювати зі студентами, майбутніми науковцями?

'− З великим задоволенням займаюся зі студентами наукою. Мені подобається обирати з ними напрямки їх наукової діяльності, аналізувати результати, обговорювати їх наукові доповіді, опрацьовувати презентації. Вважаю, що студентську науку слід завжди підтримувати, а, може, ця обдарована та талановита молодь − майбутня наукова еліта країни.

А. ОРЛОВА.