Понеділок, лютого 24, 2020

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Студентська наука

П’ятикурсниця хімічного Ірина Запорожець − учасник, тренер і журі


ВІД РЕДАКЦІЇ. На початку квітня у Львові відбувся другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії, перше місце посіла п’ятикурсниця Ірина ЗАПОРОЖЕЦЬ, друге − четвертокурсник Микита ОНІЖУК, другокурсник Олексій ЖЕЛАВСЬКИЙ отримав диплом 4 ступеня.

Переможцем,  як в першому, так і в другому етапі стала студентка групи ХМ -54 Ірина Запорожець. Дівчина захоплюється своєю спеціальністю, гарно знається на конкурсах − ще зі шкільних років бере участь в олімпіадах, а минулого року отримала золоту медаль на студентській Міжнародній міждисциплінарній олімпіаді з природничих наук «СТЕНД». Зараз п’ятикурсниця вже веде заняття відбірково-тренувальних зборів, складає завдання для обласних і Всеукраїнських шкільних олімпіад, а також бере участь в організації Університету юного хіміка.

Ірина разом з Олексієм та Микитою були членами журі на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з хімії, яка проходила у березні у м. Чернівці. Ірина: «Ще в школі я проводила багато часу на хімічному факультеті. Тоді світ олімпіадної хімії для мене відкрили Р. Ю. Ільяшенко, А. В. Григорович, М. А. Колосов, мій науковий керівник В. В. Іванов, завідувач кафедри хімічного матеріалознавства О. І. Коробов та декан хімічного факультету О. М. Калугін. Величезну підтримку завжди надавав і надає проф. Ю. В. Холін. Велика подяка всім викладачам − професіоналам нашого факультету».

Зараз Ірина, Микита та Олексій беруть участь у підготовці 11-класників, які за результатами Всеукраїнської олімпіади пройшли на відбірково-тренувальні збори кандидатів до збірної України на Міжнародну олімпіаду.

 

Д. КАЛЬНІЦЬКА.