Вівторок, березня 09, 2021

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Наш колектив

Газета "Харківський університет"

Наша історія: 1 січня 2019 газеті "Харківський університет" виповнилося 202 роки. Перший номер "Харьковских известий", який видавали у 19 ст. професори Харківського Імператорського університету, побачив світ 1 січня 1817 року. Летіли роки і століття… Газета змінювала свою назву: з 8 квітня 1927 року - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет". Змінювалися колективи людей, що робили вузівську багатотиражку. Призначалися нові редактори газети: до 1995 р. упродовж 30 років редактором газети працювала випускниця відділення журналістики ХДУ Луїза (Лола) Моїсеївна МЕЖОВА. Не просто талановитий журналіст, а й наставник багатьох поколінь журналістів, що вийшли із високопрофесійних стін відділення журналістики Факультету громадських професій Харківського державного університету.

Наша спільнота у Facebook: https://su0.ru/FY7A

Колектив газети:

ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА НЕРУХ – головний редактор газети з 1995 р., старший викладач кафедри журналістики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна:

Вихованка і випускниця Харківського державного університету. Вважає себе ученицею в журналістиці двох видатних українських, слобожанських журналістів, випускників відділення журналістики Харківського університету Луїзи Моїсеївни МЕЖОВОЇ та Юхима Ісайовича МЕЖОВА. Виросла професійно при редакції газети «Харківський університет». Сюди прийшла першокурсницею філфаку і стала студентським кореспондентом газети. Тут стала працювати штатним співробітником по закінченні університету у 1970р. Член національної спілки журналістів України з 1972 року. Відмінник освіти України. Автор підручника для студентів-журналістів "Першооснови журналістської творчості" (2001 р.) Співпрацює із харківською гімназією №47, де керує гуртком "Запрошення в журналістику" , видає газету «Топ-Топ. Крок у ХХ1 ст.». Викладає студентам відділення журналістики три основні навчальні курси “Аналітичні жанри”, “Теорія і методологія журналістської творчості”, «Техніка оформлення видання» та веде творчу майстерню. Газета під керівництвом Олени Олександрівни неодноразово ставала переможцем конкурсів різного рівня, відзначена найвищою нагородою Державного Комітету у справах преси, телебачення і радіомовлення у 2007 р. , що за законом виноситься у логотип видання. У 2008 р. на другому Всеукраїнському конкурсі студентських ЗМІ в Запоріжжі газета посіла друге місце по Україні в номінації «Краще офіційне видання вищого навчального закладу». Неодноразові перемоги газета має на рівні обласних конкурсів. Відзначили колектив редакції і газету на ІІ міському форумі вузівських та шкільних газет, який проводив Гуманітарний університет НУА. Для мене однією з головних є ця перемога: перше місце на конкурсі НСЖУ до Дня журналіста України-2015. Вихованці газети і її редактора – нині провідні журналісти міста і держави. І сьогодні газету роблять студенти, студентські кореспонденти всіх факультетів університету та відділення журналістики.

ЛІНА АНАТОЛІЇВНА ТИМАРСЬКА, відповідальний секретар редакції газети. Вихованка відділення журналістики Каразінського університету. Працює в газеті з 2003 р. Переможниця конкурсу «Міс Журналістика». Член Спілки Журналістів України, волонтер Реабілітаційного центру «Право вибору»:

- Що я можу сказати про журналістику, журналістика – це не професія. Це стиль життя. Це група крові! Що я можу сказати про свою роботу: жити - значить працювати! А працювати в редакції університетської газети - значить жити! Як сказав Цицерон, для освіченої людини жити — значить мислити. Редакція та робота в газеті вчить мислити! Мислити розумно та неординарно! Щодо нашого колективу: МИ – СІМ’Я! Творча сім’я. Ми всі робимо одну справу – унікальну вузівську газету! І у нас це виходить досить вдало! Бо у редакції завжди панує атмосфера творчості, добра, розуміння, взаємоповаги! Хобі – англійська мова, спорт, подорожі, езотерична психопрактика.

 

КАРИНА БОНДАР, кореспондент газети "Харківський університет", п'ятикурсниця відділення журналістики:

- У 10 класі я зрозуміла, що хочу займатися журналістикою. Моя сестра тоді вже навчалася на цій спеціальності. Можу припустити, що це в нас якийсь спадковий ген. Коли я перейшла зі школи до ліцею, то вступила до МАН на секцію «Журналістика». Згодом після ліцейських виборів мене обрали менеджером суспільних зв’язків та інформації, де в мої обов’язки також входило редагування журналу. Робота в газеті завжди мене приваблювала. Тож коли мені запропонували після проходження практики залишитися в колективі «Харківського університету», я була дуже рада. Тут зможу удосконалити свої навички та вміння, здобуду новий досвід, який знадобиться мені в майбутньому.

 

НАДІЯ РУБІНІНА,  кореспондент газети "Харківський університет", третьокурсниця відділення журналістики:

- Кафедру журналістики в Каразінському мені порадила викладач-організатор школи журналістики СумДУ, де я навчалась 2 роки і яку згадую з теплою вдячністю. Саме там я отримала перше уявлення про професію та практику створення газетних і радіоматеріалів. Я досі дивуюсь, наскільки змінилось моє життя після переїзду до Харкова: це динамічне, яскраве місто, де можна реалізувати свої творчі здібності, а Каразінський університет - чудовий стартовий майданчик для професіойного становлення. Робота в газеті залучає кореспондентів до різноманітних масових заходів, зближує з викладацьким складом і дає можливість відчути життя університету повною мірою.


 

КАРИНА ТАРАСЕВИЧ, кореспондент газети "Харківський університет", третьокурсниця відділення журналістики:

Про професію журналіста я мріяла ще у школі. Саме тому вирішила вступати до Каразінського на відділення журналістики. Я щиро рада, що мої перші кроки у професії почалися саме у редакції газети " Харківський університет". На мою думку, це прекрасна можливість навчитися працювати у колективі та дізнатися, чим живе редакція.
У мене є такі захоплення: вишивання, плетіння гачком та спортивні танці.

 

Даша КОСТЄВА, кореспондент газети "Харківський університет", другокурсниця відділення журналістики:

Вибір моєї майбутньої професії спричинила активна участь у Турнірі юних журналістів. Я ніколи не мріяла стати представником ЗМІ, але зараз не шкодую про свій вибір. Цікаво бути в курсі всіх подій, зіставляти та аналізувати явища навколишньої дійсності. Завдяки роботі в газеті «Харківський університет» я поборола страх спілкування з незнайомими людьми та відчула відповідальність і складність журналістської діяльності.

Паралельно навчаюся на заочному відділенні факультету психології, бо вважаю таку освіту чудовим поєднанням з професією журналіста.

Цікавлюся історією, літературою та іноземними мовами.