Субота, травня 21, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Університетська зупинена мить

ФотоДень

Виставка робіт-переможців фотоконкурсу газети «День» у стінах ЦНБ привернула увагу багатьох. Жива класична музика змушує заходити до зали… Фотовиставка надає радості кожному з присутніх. Фотографія дозволяє відкривати світ та більш тонко відчувати власне життя і самих себе.
Виставковим залом недаремно обрали саме бібліотеку – центр інтелектуального спілкування, а тепер ще й спілкування культурного, творчого та креативного. Дивовижне зібрання робіт, кожну з яких можна назвати шедевром. На заході була присутня Лариса Івшина – головний редактор видання. Вона впевнена – фотографія створює новий вимір і дає новий погляд на нашу країну. На виставці представлені кращі роботи за 2009 рік, але й звертається увага на те, що можна надсилати фотографії на ХІІ міжнародний фотоконкурс День-2010. За словами Лариси навіть аматор може спробувати себе та, можливо, пройшовши через цю «фото школу», стати професіоналом.
Експозиція тривала до 28 травня. Логічним продовженням фотовиставки стала конференція «Роздуми про історію. Кожен бажаючий міг поставити запитання і подискутувати з редактором газети «День».


Мить зупиняла В. ДЕНИСЕНКО.Дні факультетів

Зі смолоскипами до знань. Урочисте святкування Дня радіофізичного факультету почалося біля стін нашого рідного Університету. Невеликий концерт та прес-конференція з викладачами додали посмішок на обличчях студентів та внесли святковість до цього сонячного травневого дня.
А ввечері відповідно до давньої традиції - збір всіх радіофізиків під стінами гуртожитку, де тебе - першокурсника – обіллють водою з вікон, а о 9-ій вечора, дружною юрбою в тисячу душ - «смолоскипна хода» на джерело "Саржин Яр", де ти приймеш присягу на звання радіофізика.


Д. ВАЛЕРІЯ.


Монографії

Днями побачила світ монографія доцента кафедри журналістики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, докторанта Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Л. М.Хавкіної.  Авторка понад 50 публікацій, присвячених сучасному рекламному дискурсу в аспекті теорії масової комунікації та феномену новітнього суспільного міфотворення цього разу подарувала собі і нам прекрасну узагальнюючу працю «Сучасний український рекламний міф» на 350 аркушів. Монографія досліджує корпус проблем, пов’язаних із феноменом рекламної міфотворчості. Всі, хто цікавиться питаннями міфологічних засад функціонування реклами, отримає максимум корисної інформації, ознайомившись із монографічним дослідженням.


О.НОВИКОВА.


Факультету психології – 10!

««Феномен Лактіонова» - так називається книга, яку презентували на факультеті психології у рамках проведення VІ Харківських Міжнародних психологічних Читаннях. Книга присвячена пам’яті видатного вченого, засновника напрямку «Психологія індивідуального досвіду», декана факультету психології Олександра Миколайовича ЛАКТІОНОВА. До збірки увійшли спогади колег, учених, друзів О. М. Лактіонова, його наукові праці та архівні матеріали. Книгу видали за підтримки Асоціації випускників, викладачів і друзів Харківського університету. Наклад видання - 300 примірників.
В. В. МОСКАЛЕНКО, упорядник видання: «На створення цієї книги ми витратили рік. Книга дала нам можливість окреслили координати феномену особистості талановитого науковця і організатора. Весь наклад книги стане подарунковим».


Рубрику веде А.ЧАЛА

.
Університетська зупинена мить

За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток наукової сфери та з нагоди Дня науки Міністерство освіти і науки України нагородило: проф. Володимира Михайловича ДУХОПЕЛЬНИКОВА, завідувача кафедри історії Росії, – нагрудним знаком «Петро Могила», доц. Вікторію Опанасівну САМОХІНУ, завідувача кафедри англійської філології, – нагрудним знаком «Відмінник освіти України», професора Олександра Анатолійовича БІЗЮКОВА, доцента Сергія Гнатовича КОНОНЕНКА, старшого наукового співробітника Олександра Петровича КРИШТАЛЯ, доцента Валентину Олександрівну ЛЯШЕНКО, професора Володимира Костянтиновича МИЛОСЛАВСЬКОГО та доцента Віктора Арсентійовича ТОКАРСЬКОГО – почесними грамотами МОН України.
Молодші колеги Каразінського стали переможцями конкурсного добору стипендіальних програм Фонду Віктора Пінчука «Завтра.ua»: студенти геолого-географічного: четвертокурсниця Олена АЧКАСОВА, п'ятикурсник Дмитро БАЙНАЗАРОВ, четвертокурсниця Марина БАЛИНСЬКА, п'ятикурсниця Марія ЛИТОВЧЕНКО, п'ятикурсниця Катерина ШПУРІК, а також четвертокурсник історичного Павло ЄРЕМЄЄВ, п'ятикурсниця психологічного Даніела ПУЕРТАС, п'ятикурсниця ФКН Євгенія ТАБАЧНА, четвертокурсниця соціологічного Ольга УСЕНКО, та п'ятикурсниця економічного Ірина ШТОМПЕЛЬ.


Наші вітання переможцям.

А. КАНТ.


Від Альтернативи до Року

Чотири хлопця і одна дівчина. Саме у такому складі вийшла група «Nota Bene» на сцену. Шанувальники до безтями закохані у виконавців, репетували та підсвистували на протязі усього концерту. Натомість найактивніші отримали бонус – безкоштовний напій.
Усі потойбічні  стилі музики від Аlternative до Rock лунали суботнього вечора на концерті рок гурту «Nota Bene» лідером якої є студент другого курсу  групи МИФ – 21 ХНУ ім. В. Н. Каразіна Дмитро Полковніков (Палыч). Гурт заснували ще у школі . Тож хлопці на сцені  вже не вперше, і трималися, як справжні зірки. На розігріві концерту «Nota Bene» виступав, також студентський гурток  «Аэропорт».


К. БУРЛАК,  ЛЖ-11.