Середа, травня 25, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Жива пам'ять

У дні святкування 65-річчя Великої Перемоги у травні кожен студент мав змогу поспілкуватися із заокеанською гостею – американською журналісткою, співавтором фільму «Під вогнем» Джен Шербін. Вона вже не перший раз приїжджає до нас з міста-побратима Цінцінаті, штат Огайо. Її розповідь про фільм, продюсером якого є її подруга Ноель Денерґ, - це документальний матеріал про жінок-фронтовичок.
…Історія фільму почалася тоді, коли Ноель уперше побачила на вулиці України жінку похилого віку з медалями на грудях. І вона зацікавилася темою фронтовичок. Ноель і Джен вирішили показати своїм співвітчизникам те, чого вони не знають. Американки довгий час збирали інформацію, опитували, робили інтерв'ю з російськими, українськими та білоруськими жінками, - провели величезну роботу, і в 2004 фільм був готовий. У 2005 його нагородили премією як кращий художній проект коли-небудь створений з братнім містом. Джен приїхала до Києва 8 травня, щоб встигнути на парад Перемоги. Вона вирішила написати матеріал про цю подію, щоб американцям розповісти про Велику Вітчизняну війну, відповісти на запитання «Чому для нас це таке важливе свято?» Свій матеріал вона відправила до 60 різних американських друкованих та Інтернет видань.


О. СЕНКО.