Вівторок, липня 05, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Я хочу Вам сказати!

Підкорюємо вершини науки

ВІД РЕДАКЦІЇ. Цьогоріч Ірина М’ЯЧИНА стала  призером Харківського регіонального конкурсу студентських наукових робіт. Дівчина навчається за спеціальністю «Аналітична хімія і хімічна метрологія» на VI курсі хімічного факультету. Із темою її роботи: «Атомно-абсорбційне визначення Мангану в нафтопродуктах з використанням поверхнево-активних речовин» допоміг визначитися її науковий керівник, завідувач кафедри хімічної метрології, доктор хімічних наук, професор Олег Іванович ЮРЧЕНКО. Праця є продовженням дипломної роботи. Досліди вони проводили в науково-технологічному комплексі «Інститут монокристалів» НАН України. Ірина:

- Зі шкільної лави мені полюбилася хімія. Хімія - одна з найцікавіших і найзатребуваніших професій у світі науки. Якщо не розуміти, або хоча б не здогадуватися про хімічні процеси, які відбуваються навколо нас постійно, то зв'язати всі кінці воєдино можна хіба що за допомогою міфології. Людина, яка займається вивченням різних речовин, їхнім з'єднанням між собою називається хіміком.

Закінчила Первомайську гімназію № 3 Первомайської міської ради Харківської області. Мій вчитель хімії Лариса Анатоліївна ЗАХАРОВА допомогла розібратися в цій складній науці. Сама хочу викладати,  дуже люблю дітей. Мені вже запропонували місце в рідній школі. Проте мені до душі робота в лабораторії».

Олег Іванович ЮРЧЕНКО: «З Іриною ми займаємося науковою діяльністю ще з ІІІ курсу. Вона також виступала двічі з доповідями на міжнародній науковій конференції «Каразінські читання». Тему, яка була на конкурсі, ми надалі не залишимо без уваги».

Карина БОНДАР