Неділя, травня 29, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Щоб Ви знали!

Радіо в університеті - бути!

ВІД РЕДАКЦІЇ. Каразінський взяв ініціативу створити власне університетське радіо, на якому транслюватимуться радіопередачі, створені власне студентством. Про набір волонтерів було зроблене оголошення на сайті університету: в створенні радіо-платформи наразі може взяти участь студент будь-якого курсу та спеціальності.

Відвідуючи Каразінський університет у березні, Ірина Халупа разом з директором Програми імені Фулбрайта в Україні Мартою Коломиєць запропонували підготувати заявку на грант Програми імені Фулбрайта для отримання фінансової допомоги на створення студентського радіо в Каразінському університеті. В період з жовтня цього навчального року Ірина проведе тренінги для учасників проекту. На заняттях студенти визначяться з темами, навчяться редагувати їх та матимуть змогу перейняти досвід іноземних колег.

ХНУ - не перший навчальний заклад, де працює студентське радіо. Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара за участі стипендіата програми Фулбрайта, редактора і ведучої передач «Україна і світ», «52:30 у різних вимірах», «Вечірня Свобода», «Українське коло», «30 хвилин у різних вимірах» на «Радіо Свобода» Ірини Халупи вже запустив цей проект.

Програма імені Фулбрайта - програма наукових обмінів, заснована в 1946 році сенатором США Джеймсом Уїльямом Фулбрайтом. Її спонсорує Державний департамент Сполучених Штатів Америки зі щорічних асигнувань Конгресу. Центральна ідея полягає в тому, що розуміння та взаємодія між різними народами можливі лише на засадах пізнання й поваги до розмаїтого світу. Міжнародні освітні обміни для студентів, учених, викладачів та художників, які отримують фінансування на конкурсній основі, мають сприяти втіленню ідеї в життя. Обміни здійснюються за принципом «перехресної» освіти: навчання американських студентів відбувається за кордоном, а зарубіжних - у США.

Сьогодні програма охоплює понад 155 країн. У 50 з них створені регіональні комісії для керування програмою. В Україні, що приєдналася до програми у 1992, така комісія розташована в Києві. За 22 роки роботи переможцями програми стали понад 900 українських студентів і дослідників.