П'ятниця, травня 20, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Я хочу Вам сказати!

Спогади випускника

Я, Павло Олексійович БАРИБА, випускник філологічного факультету заочного відділення 1971 року. Хочу вам розповісти про 22-річну дівчину, молоду вчительку російської мови і літератури Тетяну Леонідівну СИНЯК. Наприкінці літа її направили з ХДУ (ХНУ імені В. Н. Каразіна) працювати сільським вчителем. Пам’ятаю, як зі студентської лави, вона разом з іншими вчителями Колонтаївської середньої школи Краснокутського району, одягла рукавиці і почала «ловити» ще гарячу цеглу! На той час будували новий спортзал, але молода вчителька не побоялася важкої праці. Це була наша єдина спільна робота.

…Та ось  дзвінок покликав школярів у класи, і Таня нарешті почала викладати дітям свій предмет. Університет дав не тільки хорошу освіту, а й прищепив любов до професії, до дітей, до прекрасного… В кожного учня вона вкладала частинку своєї душі. Ще один яскравий спогад, пов'язаний з університетом. Коли я служив у лавах армії, мене підтримував Володимир Миколайович БОЯНОВИЧ - університетський викладач літературознавства у 40-70-их роках. У своїх листах він розповідав університетські новини, про Харків… Листи до армії писала й Таня, скаржачись на свої побутові умови. Тільки в школі були гарячі батареї під вікнами, а в квартирі, де мешкала моя давня знайома харків’янка, цегляну піч доводилося топити самій…

Плідного нового навчального року, тепла вам і радісних моментів!