П'ятниця, травня 20, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Фізик

«Відвідував Малий Каразінський університет» - Олександр НІКОЛАЄНКО, першокурсник фізичного факультету, срібний медаліст Міжнародної фізичної олімпіади (Швейцарія):

- Вирішив вступити на фізичний факультет, оскільки маю гарну підготовчу базу. Спочатку відвідував Малий Каразінський університет, в якому любов до математики мені прищепили Сергій Олександрович Ліфіц та Анастасія Валеріївна Лисакевич. У 9 класі зацікавився фізикою. Підготуватися до олімпіад мені допомагали університетські викладачі: Наталія Миколаївна Бичкова, Ілля Маркович Гельфгат, Захар Олександрович Майзеліс. Адже все, чим ми користуємося, стосується фізики. Після перемоги на обласній олімпіаді почав більш ретельну підготовку до всеукраїнського рівня. Особливого хвилювання під час Міжнародної фізичної олімпіади я не відчував. Крім того, також знадобилися знання з математики. У нашому Харківському фізико-математичному ліцеї № 27 також дуже гарні вчителі фізики та математики. Адже для того, щоб потрапити на міжнародний рівень, треба досконально знати програму не тільки школи, а й перших курсів університету. Раніше я також займався баскетболом, але згодом повністю захопився фізикою. Після закінчення університету планую стати викладачем та надалі займатися науковою діяльністю.

К. КУПЕР