Понеділок, травня 23, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Підрозділи

Центр працевлаштування

Кар’єрний старт зі студентської лави

ВІД РЕДАКЦІЇ. Нікому не секрет, що студентський час потрібен для пізнавання самостійного життя, але головною метою є майбутнє працевлаштування на вдалу посаду відомої компанії. Але про цю мету мало хто серйозно згадує на студентській лаві. Саме, щоб допомогти студентам знайти своє місце під сонцем та реалізувати себе, у Каразінському   університеті  за ініціативи ректора академіка  В. С. Бакірова та Студенської ради,  5 років тому було створено Центр працевлаштування. Досить молодий, але перспективний підрозділ! Пропонуємо вашій увазі розмову з директором,  випускником фізичного факультету Д. О. ЛОБАНОВИМ.

- Історично склалося, що такі центри працевлаштування студентів існували вже з початку 2000-х у багатьох ВНЗ країни. Так склалося, що законодавчий процес співпав зі студентськими поглядами та ініціативами. Основні моменти роботи центру були сформовані з самого початку існування: це взаємодія з роботодавцями (проведення презентацій роботодавців, інформування студентів про вакансії, стажування, проведення ярмарок вакансій, спільних освітніх ініціатив та проектів), робота зі студентами (тренінги щодо пошуку роботи та професійного зростання, маркетингові конференції), і третій блок нашої діяльності -  партнерські ради між роботодавцями, відомими компаніями та факультетами університету. Основне  завдання Центру - допомогти студенту побудувати успішну кар’єру.

- Розкажіть про конкретні заходи Центру?

- Наш  центр регулярно інформує студентів щодо напрямів діяльності та потреб в кадрах на ринку праці в соціальних мережах та на сайті. Електронний банк вакансій щодня поповнюється новими пропозиціями. Також ми організовуємо прямі зустрічі студентів з роботодавцями (ярмарки вакансій, презентації компаній, тренінги від спеціалістів компаній тощо). Останній «Тиждень кар’єри» проходив у нашому університеті на 20 факультетах і зафіксував 60 заходів. І кожний такий захід знайомив студентів з кількома успішними компаніями, організаціями роботодавців. Якщо говорити про ярмарок вакансій – це кампанія, націлена на масовий пошук вакансій. Напрацьовано понад 300 контактів з компаніями.  В основному це сфера банківських, юридичних та економічних послуг,  ІТ-компанії, менеджмент, програми молодіжної активності. Власне, такі  заходи та ярмарки вакансій допомагають студенту вступити у безпосередній контакт із представниками провідних компаній роботодавців. Це гарний шанс знайти омріяну роботу!

- З якими проблемами  стикаєтеся?

- Передусім, це доступність сучасних інформаційних технологій, що використовуються в передових центрах кар’єри. Це спеціалізована база даних для роботодавців. По-друге, відсутність навчальної літератури для співробітників центрів кар’єри. Адже це дуже динамічна та молода галузь. В цілому проблем з організацією заходів та у роботі зі студентами немає.

- Що треба студентові  розуміти аби знайти омріяну роботу?

- Найперша дія, яку потрібно зробити (і можливо найскладніша): визначитись із напрямком своєї майбутньої роботи. Практика показує, що для великої кількості людей, фах отриманий у ВНЗ і професія - дві різні речі. А далі діяти. Проявляти ініціативу, не боятися заходити на сайти успішних компаній, телефонувати їм щодо вакансій. Центр працевлаштування у свою чергу створює майданчик для комунікацій між роботодавцями та молодими спеціалістами. А молодь у свою чергу має розуміти, що під лежачий камінь вода не тече.

- Поділіться планами центру?

- Підійти до університетської політики щодо працевлаштування студентів системно та зробити її ефективною. Подумати, як у рейтинги кафедр, факультетів, викладачів внести складову  щодо роботи з працевлаштування молодих спеціалістів. На основі плану розвитку університету до 2020 року розробити документ щодо працевлаштування студентів.  Адже в рамках таких документів ми зможемо приймати адміністративні рішення. Розширити сайт. Маємо на меті опублікувати  посібник для успішного старту кар’єри. Мені, як випускнику Каразінського, дуже близька тема розвитку університету. І я розумію, якщо такий компонент як працевлаштування наших студентів та випускників буде реалізований грамотно і ефективно, то університет буде процвітати та славитися не тільки в межах України, але і в міжнародному просторі.

Л. ТИМАРСЬКА.