Вівторок, травня 24, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Перша сторінка

Перша сторінка

ВІД РЕДАКЦІЇ. Минув перший місяць занять. Як він пройшов для наймолодших студентів-першокурсників? Читайте враження викладачів.


Екологи

Здібні та розумні

За словами доц. Г. В. ТІТЕНКО, декана екологічного факультету, навчання у студентів груп ДЕ-11 та ДЕ-12 починається з вивчення наук про компоненти навколишнього середовища: геології, гідрології, ґрунтознавства, метеорології. Це допомагає їм формувати загальну світоглядну основу для подальшого розвитку еколога.

Ганна Валеріївна: «Я викладаю на першому курсі «Ґрунтознавство». Студенти вивчають ознаки, властивості та міграцію хімічних сполук у ґрунті, особливості забруднення, самоочищення, роль ґрунту у функціонуванні біогеоценозу та біосфери в цілому. Ми намагаємося вкласти ідею про те, що ґрунт - це не тільки і не стільки спосіб для отримання врожаю, а і той компонент біогеоценозу, який забезпечує його стабільність, самоорганізацію та саморегулювання, відповідає за самоочищення екосистеми. На першій лекції студенти трохи ніяковіли та боялися відповідати на мої запитання, потім зрозуміли, що на факультеті панує демократична та партнерська атмосфера. Наприкінці кожного заняття ми разом виставляємо певну кількість балів тим, хто відповідав на лекції. Практично завжди загальна оцінка, яку називають студенти, співпадає з моєю. Взагалі перший курс мені подобається. Серед зацікавлених запам’ятався Олександр ВИНОКУРОВ (група ДЕ-11), Олександр МАКСИМОВ, Артем ХОМЕНКО, Катерина ШЕВЧИК (група ДЕ-12)».

Доц. Н. В. МАКСИМЕНКО, завідувач кафедри моніторингу довкілля та природокористування екологічного факультету: «Вивчаємо з «першачками» «Метеорологію та кліматологію». Дисципліна дає уявлення майбутнім екологам про закономірності формування екологічного стану атмосферного повітря. Студенти згадують знання, які отримали у школі (про погоду, клімат, стан атмосфери). Але в університеті вони черпають нову для себе інформацію вже з точки зору майбутнього фахівця. Іноді ця інформація вступає у протиріччя з тією, яку вони звикли чути раніше. Наприклад, у школі кажуть, що сильний вітер - це погано для людини, а для екологічної ситуації, навпаки: чим потужніший вітер (але у розумних межах), тим краще буде розсіюватись забруднення у повітрі і його концентрація на площі буде меншою. У груп ДЕ-11 та ДЕ-12 вже відбулася практична робота «Атмосферний тиск», де ми, як завжди, не лише вирішуємо задачі, а й обговорюємо ту чи іншу проблему. Цьогорічні першокурсники добре працюють на лекціях, на практичних. Серед найактивніших Олександр ВИНОКУРОВ, Катерина ШЕВЧИК, Артем ХОМЕНКО, Даяна ЯВОРСЬКА (група ДЕ-12), Ліна ВОЛКОВА  (група ДЕ-11)».

На факультеті традиційно проведено вступний контроль знань першокурсників з профільного предмету - географії. «Результати, на жаль, як і у минулі роки дещо відрізняються від результатів ЗНО у гірший бік, хоча завдання начебто простіші, ніж там. Можливо, в знаки дається менша відповідальність виконуваної роботи», - зауважує Надія Василівна.

 

Хіміки

Вхідний контроль знань

Доц. П. В. ЄФІМОВ, заступник декана хімічного факультету з навчальної роботи: «Викладаю  хімію на медичному, радіофізичному, біологічному, геологічному та хімічному. У підсумку різні курси мають скласти залік чи іспит. Якщо порівнювати набір першокурсників з попередніми роками, то тенденція, на жаль, йде до того, що базовий рівень підготовки падає. Але завжди у всіх групах є студенти, які незалежно від усього прагнуть навчатися. Відвідування у студентів непогане. Вже відбувся вхідний контроль знань для першого курсу. Результати - різні на хімічному, медичному факультетах рівень підготовки значно вищий».

Математики

Гарний набір

Доц. С. Ю. ІГНАТОВИЧ: « На першому курсі я викладаю дисципліну «Елементи математичної логіки елементарної і дискретної математики». Цього року на нашому факультеті гарний набір: багато переможців олімпіад, Ольга Сіліна - переможець міжнародної олімпіади; переможець фінальних етапів захисту робіт Малої академії наук - Поліна Рибалко. Загальне враження від першокурсників гарне, люди дуже серйозно ставляться до навчання. Ми провели вхідний контроль знань і, результати ЗНО з математики дуже адекватно відбивають знання студентів. Хоча попередньо я була дуже скептично налаштована до цього тесту. Шкільна та університетська математика дуже сильно відрізняються і до цього студентам просто варто звикнути.  Вже другий рік поспіль ми використовуємо спеціальну програму для першого курсу, яка дозволяє їм адаптуватися до інших методів викладання. Намагаємося не тільки заповнити їх мозок потрібним матеріалом, а й навчити думати в тому руслі, яке потім стане їм у нагоді».

Філологи

Добре враження

Доц. Ю. І. КОХАН, заступник декана з навчальної роботи: «На практичних заняттях студенти справили на мене гарне враження. Першокурсники активні, вони піднімають руки, не бояться висловити думку. Зокрема, ми вже написали диктант зі студентами І курсу спеціальності «Журналістика». Цей результат теж стане показником їхньої грамотності, шкільної підготовки. Також мені завжди була цікава подальша доля тих абітурієнтів, чиї роботи перевіряв на творчому конкурсі».

 

А. МАЙСЬКА, А.СПАСІБКО, наші спекцори.