Понеділок, травня 23, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Театральна весна

У театрі ім. Т. Г.Шевченка


ВІД РЕДАКЦІЇ. Один із найстаріших театрів України Харківський театр ім. Т.Г.Шевченка, — театр «Березіль»  — заснований у 1922 р. Лесем Курбасом,  і досі збирає глядачів на яскравих, насичених, веселих та драматичних виставах. Про вистави і те, як театру живеться сьогодні, розповіла головний адміністратор театру Катерина ЧОБІТЬКО.

— Нинішній театральний сезон розпочався у нас  прем’єрою «На початку і наприкінці часів». Підготувати виставу не так то легко. На підготовку простенького дійства на маленькій сцені потрібно мінімум  близько трьох місяців. Сьогодні найбільшу кількість глядачів збирають звичайно комедії. Вже п`ять років у нас йдуть «Примадонни» — це комедійна вистава на 2 дії. «Блез» — ще одна комедія-фаворит. Окрім цього в репертуарі є й українська класика — драма В.Винниченко «Закон». Це, мабуть, найкрасивіший спектакль із живою музикою та актуальною темою на всі часи, — запевняє моя співрозмовниця.

— Чи можете назвати вистави, які цікаві  студентам та молоді?

— На початку березня у нас відбулась прем’єра «Two-Step на валізах». Цікавою є сучасна п’єса «Язичники» про нещасливе кохання, взаємини в родині. Вона стала переможницею в конкурсі сценаріїв журналу «Искусство кино», — зазначає Катерина. — Театр ім. Т.Г.Шевченка збирає глядачів абсолютно різного віку і для кожного знаходиться щось своє. Маються вистави для дітей, для молоді та для людей похилого віку. Цікаво, що з плином часу популярність театральних вистав залишається.

— Похід в театр — це подія. Одна річ піти в кіно та поїсти попкорну, і зовсім інша піти до театру. Звичайно, наш театр вже старенький, йому не вистачає оновлення та ремонту, але він має високий професійний рівень акторів та служб.  У «Березолі» сильний театральний дух… Справжню феєрію і захоплення відзначають всі, хто нас відвідує! Закриваємо театральний сезон 3-4 червня прем’єрою «Анна Крісті» — це драма на 2 дії американського режисера Гордона Рейнхарта. Підготовка вже почалася, готують виставу на великій сцені. Отож, театр ім. Т.Г.Шевченка запрошує всіх бажаючих на майбутні та постійні спектаклі.

Д.ВІКТОРІЯ, група ЛЖ-42.