Середа, липня 06, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Університетська продукція

Відзнака — зацікавлені очі студентів!


ВІД РЕДАКЦІЇ. XVI виставка-конкурс навчальної літератури, організатором якої виступив Навчально-методичний центр, визначив переможців. Дипломом ІІІ ступеня нагороджено доцента кафедри екології та неоекології екологічного факультету В. Г. КАРПОВА  за навчальний посібник «Геологія з основами геоморфології. Сучасні геодинамічні процеси.»

Віталій Гнатович вже 38 років працює викладачем у Каразінському університеті. Викладає Фізичну географію СРСР, Геоморфологію України, Геологію з основами геоморфології, Природно-ресурсний потенціал України та збалансоване природокористування, Геоекологічні проблеми України. На підготовку посібника «Геологія з основами геоморфології» пішло близько року. Ця навчальна література орієнтована на студентів-екологів першого курсу, але може бути корисною і для студентів географів і геологів. У посібнику, окрім основного матеріалу,  наведені питання для самоперевірки, завдання для практичних робіт, тематика семінарських занять та самостійної роботи, що відображені в програмі дисципліни, яка також додається. Посібник друкувався у видавництві нашого університету. Вийшло 100 примірників, які можна знайти в ЦНБ та на кафедрі екології та неоекології екологічного факультету.

Доц. В.Г. Карпов: «При підготовці посібника дуже корисною та ефективною  була творча співпраця з рецензентами проф. Г.Г.  Стріжельчиком та доц. Е.С. Тхоржевським. Вони є високваліфікованими фахівцями-геологами  і, на мій погляд, вдало скорегували структуру та окремі питання посібника. Також на останньому етапі ми  тісно співпрацювали з університетським  видавництвом. З глибокою вдячністю та найсвітлішими емоціями хочу відзначити високий професійний рівень та неформальне ставлення до своєї праці їх співробітників і особисто Дончик Ірини Миколаївни.

Посібник укладався, базуючись на матеріалах багаторічних власних польових геоморфологічних досліджень в Україні, На Кавказі, в Карпатах, Туркменістані, Сибіру. Також були використані матеріали підручників і посібників інших авторів різних років видання. Знадобився і досвід викладання географічних та геологічних дисциплін на геолого-географічному та екологічному факультетах. Мета посібника — в максимально стислому форматі довести до студентів основні особливості поширення та динаміки сучасних процесів рельєфоутворення. За тривалий час роботи в університеті у мене були різні відзнаки, але  я вважаю,що найбільш вагомою відзнакою  добре ставлення студентів, їх зацікавлені очі, та можливість донести до них свої знання та досвід».

Наразі Віталій Гнатович працює над інтерактивними практичними роботами з геоморфології, які б стали «містком» між аудиторними заняттями та польовою практикою студентів-екологів першого курсу.

Д.КАЛЬНІЦЬКА.