Вівторок, травня 24, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Наша гордість

36 магістрів-професіоналів. Унікальний випуск!


Відбулося урочисте вручення дипломів студентам фізико-технічного факультету за ступенем магістр та спеціальностями «Експериментальна ядерна фізика та фізика плазми», «Прикладна фізика» та «Медична фізика». За останньою спеціальністю в Україні вперше відбувається вручення дипломів магістрів. Свято почалося традиційно біля пам’ятника високовольтній бригаді (К.Д.Синельников, А.К. Вальтер, Г.Д. Латишев, О.І. Лейпунський), яка в 1932 році вперше розщепила ядро літію. Це був справжній науковий подвиг! І саме з цієї причини на минулому гербі Харкова був символ літію. Далі всі торжества проходять у залі засідань Вченої ради університету. Цього року фізико-технічний факультет закінчили 36 студентів і усі на бюджетній формі навчання. Як стверджують цифри та аргументи, нинішній випуск унікальний: студенти опублікували 25 наукових статей у фахових виданнях, а це, між іншим, тягне на цілу докторську. Здобутки випускників просто вражаючі. Багато студентів зараз знаходяться за кордоном, тому не змогли взяти участь у церемонії, але це не зменшує їх досягнень, адже вони працюють у Франції (Москалець Т., Малійов І., Романова М., Прокаєва Н.), Фінляндії (Блєднов О.), Німеччині (Блаженець Г.). Виділити когось одного просто неможливо.

Декан факультету проф. І. О. Гірка з гордістю перелічує імена та досягнення кожного. Анастасія Васильченкова тричі ставала переможницею міжнародних турнірів (Москва − 2011, Женева − 2014, Варшава − 2015).  Віталій Лісовський − «червонодипломник» без жодної «четвірки» у дипломі. Вступив до університету у чотирнадцять з половиною років! Ганна Блаженець −  сьогодні  вивчає в Німеччині медичну фізику та бере участь у проведенні досліджень світового рівня. Є студенти, що мають по 6 наукових статей, що вже вважається кандидатською дисертацією. За цим стоїть величезна праця викладачів, наукових керівників факультету і кожного з випускників.

− Які ж перспективи працевлаштування у наших випускників?

− Значна частина залишається працювати  в Україні і близько половини студентів йдуть  працювати у  сферу IT технологій. Університет навчив думати, створювати логічні схеми, на яких будується програмування, що найвище цінується сьогодні.  Багато хто їде працювати закордон, на жаль.

Розмовляла В. ДУБОВА.