Четвер, квітня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Нова магістерська програма

Екогеохімія нафти і газу

Презентація такої нової магістерської програми відбулася днями у Каразінському університеті за участі представників компанії «Шелл». Ректор університету, академік В. С. Бакіров висловив подяку компанії «Шелл» та особисто її голові Грехему Джону Тайлі за значну фінансову й консультаційну допомогу, що сприяла відкриттю нової програми. Пан Тайлі наголосив, що компанія «Шелл» не випадково допомагає в реалізації освітнього проекту саме Каразінському університету, адже він входить до Топ-500 кращих університетів світу та має потужну наукову, освітню і музейну базу.

Дане стратегічне партнерство розвивається за кількома напрямками, серед яких: грант компанії «Шелл» на фінансування відкриття нової магістерської програми, в тому числі відкриття навчальної лабораторії та друк навчальних посібників; стажування студентів університету в компанії «Шелл», яке цього року вже пройшли шість студентів; сприяння науковим відрядженням та обміну досвідом українських і британських вчених. Презентацію нової магістерської програми провів декан хімічного факультету проф. О. М. Калугін, який  зупинився на передумовах відкриття магістерської програми:  необхідність забезпечення енергетичної, сировинної та екологічної безпеки України, розвідка нетрадиційних джерел вуглеводнів на території України, широке обговорення в Україні можливості видобутку «нетрадиційного газу», а також відсутність в нашій країні спеціалістів, що мають інтегральні знання в галузі вуглеводнів». Навчальна програма нової  магістерської програми включає вивчення основ розробки нафтових і газових родовищ та хіміко-метрологічного забезпечення видобутку нафти і газу, методів прогнозування, пошуків і розвідки покладів нафти і газу, хімії вуглеводнів і технологічних розчинів, нормування антропогенного навантаження, організації системи моніторингу та екологічного аудиту на територіях нафтовидобутку. Підготовка фахівців здійснюватиметься за дворічною програмою на трьох факультетах − хімічному, екологічному та геології, географії, рекреації і туризму.

О. ДЕУС.