Середа, липня 06, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Від нашого власного кореспондента

Відкриваємо нову рубрику

ВІД РЕДАКЦІЇ. Тут у нинішньому навчальному році зустрінетеся із надзвичайно цікавими замітками, зробленими нашими власними кореспондентами  у різних куточках планети, куди закидало цього літа наших студентів і викладачів. Слідкуйте уважно за рубрикою. Не пожалкуєте! І приносьте та присилайте свої «цікавинки». Із уславленого Кембриджа наш спецкор О.НОВИКОВА привезла дві замітки, зроблені у Ботанічному саду університету в Кембриджі та у книжковій крамниці видавництва «Кембридж-прес», що вже не один десяток років діє в центрі університетського міста.

ТІТАН

У Ботанічному саду розквітла за десятки років вперше найбільша квітка планети - ТІТАН АРУМ.  На Суматрі та в Індонезії колись квітла ця дивовижна краса: 1,5м зросту і мінімум до 20 кг вагою. Сьогодні відшукати її в природі практично неможливо - знищена. До Європи із Азії  Тітан привіз доктор Одоардо Бекаріу 1878 р. Розквітає дуже рідко - у Ботанічному саду міста Кембридж останній раз Тітан розквітав 11 років тому. І ось такий сюрприз  влітку 2015!  Три дні квітнув Тітан, і три дні Ботсад був відкритий вдень і вночі для всіх бажаючих із ним познайомитися…

Дивовижна квітка і дивовижне явище. Найхарактерніша риса Тітану - його запах гниючого  м’яса. Але все можна перетерпіти, щоб зустрітися із таким дивом. Особливо вражаюче диво у кольорі.